„A-cademia” rozpoczęła działalność [FOTO]

14 lutego, uroczyście otwarto pierwszą w gminie środowiskową świetlicę opiekuńczo-wychowawczą. „A-cademia” jest przestrzenią, która wspiera dzieci i młodzież w zakresie wychowawczym, edukacyjnym i społecznym.

Instytucja działa u zbiegu Alei Wojska Polskiego z ulicą Kochanowskiego w lokalu po dawnym sklepie meblowym. „A-cademia” zapewnia opiekę wychowawczą dla dzieci i młodzieży przez stworzenie warunków do nauki, rozwijania zainteresowań i uzdolnień. W ramach zajęć, podopieczni mają zapewnione dożywianie, pomoce dydaktyczne, dostęp do Internetu, a nawet odzież.

- Chciałabym, aby świetlica środowiskowa była miejscem, w którym dzieci będą czuły się bezpieczne, potrzebne i akceptowane. Gdzie będą mogły rozwijać swoje pasje i talenty. Jest to świetlica wyrównywania szans. Wszystkie moje działania począwszy od projektu po współrealizację podejmowałam z myślą o dzieciach i dla nich – mówi Sabina Wiktorowicz, pomysłodawczyni i współrealizatorka  „A-cademii”.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 18.00. Świetlicę prowadzi Koło Przyjaciół Dzieci „Copernicus” działające przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Strzegomiu.

Realizację pomysłu wsparli włodarze przez przekazanie blisko 80 tys. zł w ramach konkursu pn. „Wspieranie rozwoju środowiskowych świetlic opiekuńczo-wychowawczych w środowiskach lokalnych, organizacja czasu wolnego dla dzieci z rodzin niewydolnych wychowawczo oraz prowadzenie zajęć profilaktycznych”.

2019-02-14 13:54 2750 Academia, Świetlica Środowiskowa, Sabina Wiktorowicz

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb