Aplikacja zamiast dokumentów

Dzięki bezpłatnej aplikacji mobilnej o nazwie mObywatel, użytkownicy mogą okazać  swoją tożsamość wszędzie tam, gdzie do potwierdzenia wystarczy dokument ze zdjęciem, ale niekoniecznie dowód osobisty czy paszport.

Wydawcą oprogramowania mObywatel jest Ministerswo Cyfryzacji, które stale poszerza jego funkcjonalność. Obecnie aplikacja to cztery usługi: mTożsamość, mLegitymacja szkolna, mLegitymacja studencka i mPojazd.

Funkcja mTożsamość, może być używana wszędzie tam gdzie należy okazać dokument ze zdjęciem np. na poczcie, ale również przy zakładaniu kart lojalnościowych, czy w hotelach. mLegitymacja szkolna jest cyfrową wersją legitymacji szkolnej, która uprawnia do wszystkich ustawowych ulg i zniżek, natomiast mLegitymacja studencka jest pilotażową usługą prowadzoną na Politechnice Wrocławskiej oraz Uniwersytcie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Elektronicznym dokumentem przygotowanym z myślą o właścicielach i współwłaścicielach pojazdów jest funkcja mPojazd.

Z aplikacji nie można korzystać tam, gdzie przepisy wyraźnie mówią, iż do stwierdzenia tożsamości konieczne jest okazanie dowodu osobistego, np. w sądzie lub u notariusza.

Szczegółowe informacje oraz bezpłatna aplikacja do pobrania na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji
2019-06-06 15:45 922 mObywatel, Ministerstwo Cyfryzacji

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb