Druhowie z OSP Strzegom ponownie w czołówce rankingu! [FOTO]

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzegomiu, według rankingu portalu remiza.com.pl, byli w 2021 roku jedną z najaktywniejszych jednostek na Dolnym Śląsku. Wynik nie dziwi, ponieważ strażacy interweniowali 210 razy ratując życie, zdrowie i mienie innych.

Strzegomscy strażacy znaleźli się na III miejscu wśród Ochotniczych Straży Pożarnych, włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Na pierwszym miejscu uplasowali się druhowie z OSP Smolec, a na drugim z OSP Boguszów.

Warto w tym miejscu podkreślić, że zwycięzcy z OSP Smolec interweniowali do pożarów znacznie mniej razy niż strażacy z OSP Strzegom, a wynik w rankingu zawdzięczają m.in. wyjazdom do miejscowych zagrożeń.

Wynik rankingu odzwierciedla zakres pracy, jaką strażacy z narażeniem życia i zdrowia wykonują na rzecz lokalnej społeczności. Wielokrotnie druhowie z sieci OSP gminy Strzegom pojawiają się, jako pierwsi w miejscach interwencji, przejmując rolę innych służb, choćby pogotowia ratunkowego.

Dzielnym strażakom gratulujemy i życzymy interwencji tylko ze szczęśliwym zakończeniem!

Fot.: OSP Strzegom
2022-01-28 14:02 684 OSP Strzegom, ranking

Komentarze

~GRATULACJE

WIELKIE GRATULACJE DRUHOWIE STRZEGOMSKIEJ OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ!!!! DZIĘKI WASZEJ SŁUŻBIE CZUJEMY SIĘ BEZPIECZNI BO ZAWSZE MOŻEMY NA WAS LICZYĆ. RATUJECIE LUDZIOM ŻYCIE NARAŻAJĄC WŁASNE. !!! DZIĘKUJEMY !!!!!

NAJBARDZIEJ DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE W OSTATNICH LATACH W STRZEGOMIU I GMINIE KARETKĄ POGOTOWIA - PRZEJMUJĄC ROLĘ RATOWNIKÓW KARETKI POGOTOWIA, WZYWANI WE WSZYSTKICH PRZYPADKACH RATOWANIA ŻYCIA CZŁOWIEKA. SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA OD RODZIN TYCH OSÓB.

~Kalka

Oczywiście wielkie podziękowania dla naszej Strzegomskiej jednostki OSP. Ale czy tak powinno być? Czy obowiązki skostnialej polskiej służby zdrowia, a w przypadku gminy Strzegom, juz umarłej, musi przejmować jednostka straży pożarnej? Czemu więc płacimy podatki i inne składki na zdrowie, skoro służba zdrowia nie istnieje, a jej obowiązki spadają na inne jednostki.

WŁADZA MIASTA DOKONUJĄC WYBORU ZAKUPU NIEBIESKIEGO AUTOBUSU JUŻ WIEDZIAIAŁA, ŻE WCZEŚNIEJSZA ZASTĘPCZA KOMUNIKACJA SIĘ W STRZEGOMIU NIE SPRAWDZA, ŻE JEŹDZI NA PUSTO. ALE TŁUMACZONO TO, ŻE JAK JEST DOTACJA, DOPŁATA Z POMOCY RZĄDOWEJ DO BILETÓW I SĄ TE KURSY NA PUSTO OPŁACANE PRZEZ POLSKI RZĄD TO NIECH JEST, BO JEST NA BOGATO I WIZUALNIE W MIEŚCIE WYGLĄDA NA BOGATO !!!!! A WAŻNIEJSZYM I MĄDRYM, PILNYM, STRATEGICZNYM ZAKUPEM JEST KARETKA POGOTOWIA S Z LEKARZEM I TAKIEGO MĄDREGO ZAKUPU WSZYSCY SIĘ SPODZIEWALI OD LAT W NASZYM MIEŚCIE.

~STRATEGIA

CO PRAWDA PO OSTATNIEJ TRAGEDII ŚMIERCI JEDNEJ ZE STRZEGOMIANEK NA ROZKOPANEJ OD BARDZO DAWNA UL. DĄBROWSKIEGO, KIEDY KARETKI POGOTOWIA KOLEJNY RAZ W STRZEGOMIU NIE BYŁO I WEZWANO WŁAŚNIE NASZĄ STRAŻ POŻARNĄ DO RATOWANIA ŻYCIA KOBIETY, POJAWIŁ SIĘ CHWILOWO TEMAT KARETKI. W MEDIACH PO WIELKIEJ BURZY OBURZONEGO SPOŁECZEŃSTWA, WŁADZE MIASTA WRAZ Z POWIATEM ŚWIDNICKIM PODJĘŁY SIĘ TEMATU ZAKUPU KARETKI DLA STRZEGOMIA I ZOSTAŁO TO GŁOŚNO POWIEDZIANE ALE ..... ZAMIAST PILNEJ, MĄDREJ, NATYCHMIASTOWEJ POMOCY W RAMACH STRATEGI PANDEMICZNEJ, W CZASACH ZAGROŻENIA I NIEPEWNOŚCI ZAPOWIEDZIANO ŻE KARETKĘ MOŻE UDA SIĘ ZAKUPIĆ POD KONIEC TEGO ROKU ALBO NA POCZĄTKU PRZYSZŁEGO. I W TYM SAMYM CZASIE - STRZEGOMIA BEZ DOSTĘPU DO KARETKI KUPUJE SIĘ NOWY NOWOCZESNY AUTOBUS, KTÓRY JEŹDZI PUSTY I WOZI POWIETRZE ZA RZĄDOWE DOTACJE. CZY TU PRIORYTET I KOLEJNOŚĆ POWINNA BYĆ ODWROTNA???? POWINNA!!!! ALE DLA NASZEJ WŁADZY I POWIATOWEJ KORZYSTNIEJSZA JEST KARETKA POGOTOWIA W TERMINIE WYBORCZYM ???? SZUMNY, SPEKTAKULARNY MEDIALNY ZAKUP KARETKI POGOTOWIA PRZED WYBORAMI TO NAJLEPSZA KIEŁBASKA WYBORCZA ???? TERAZ TO NIECH SIĘ W MIEŚCIE DZIEJE CO CHCE, ALE PRZED WYBORAMI TO MY ZROBIMY WSZYSTKO DLA SPOŁECZEŃSTWA ?????????? MAM TYLKO NADZIEJĘ, ŻE FAKTYCZNIE ZOSTANIE TA KARETKA POGOTOWIA DLA STRZEGOMIA ZAKUPIONA, NAWET W TYM DALSZYM TERMINIE ALE PEWNA !!!!!!!!!!!!

ALE CZY CHORZY STRZEGOMIANIE, RODZICE CHORYCH DZIECI, CHORZY SENIORZY MAJĄ CZAS CZEKAĆ ??!! MAJĄ TYLE CZASU ABY CZEKAĆ NA ZAKUP KARETKI RATUJĄCEJ ŻYCIE????!!!! MAJAC PEWNOŚĆ, ŻE PRZYJEDZIE NA CZAS ZE STRZEGOMIA A NIE Z LEGNICY CZY BOLKOWA ????? CZEKAĆ DO WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH I WYBORCZYCH CUDOWNYCH OBIECANEK????!!!!!

~Profesor Kuraś

Już tak było, kilka lat temu, że Strzegom karetkę zakupił (nie, nie za tego burmistrza medialnego) dla naszej stacji pogotowia. Była to Erka z wyposażeniem. Ktoś potem wpadł na świetny pomysł, żeby ją przekazać do pogotowia w Świdnicy. I tak zrobiono. Karetkę przekazano. (już chyba za tego burmistrza). Miała, mimo tego, że była przekazana do Świdnicy, stacjonować w Strzegomiu i Strzegom obsługiwać w pierwszej kolejności. Ale potem zastąpiono ją jakimś starym zdezolowanym trupem, a w końcu zabrali ją w ogóle. I tak zaginoł słuch o Strzegomskiej karetce. I teraz nadszedł czas na zakup autobusu - porażki tej władzy. Bo tak bardziej medialnie jest.

https://www.transport-publiczny.pl/mobile/strzegom-ponownie-kupuje-autobusy-69779.html

https://www.transport-publiczny.pl/mobile/strzegom-z-ofertami-na-autobusy-70307.html

https://swidnica.naszemiasto.pl/budzet-strzegomia-na-2021-rok-przyjety-inwestycje-za-17-mln/ar/c1-8059651

~PR-owiec

NA WYBORY TO MUSI BYĆ BARDZIEJ ORYGINALNY POMYSŁ, TAKA PETARDA. STRZEGOMSKIE LINIE METRA ŁĄCZĄCEGO WSZYSTKIE DZIELNICE !!!!!!!

~TAK DLA METRA

A KTO BOGATEMU ZABRONI !!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb