Dzikie wysypisko przy pomniku [FOTO]

W ostatnim okresie doszło do aktu zbezczeszczenia pomnika upamiętniającego poległych w bitwie pod Dobromierzem w 1745 r., który znajduje się na polach w pobliżu miejscowości Godzieszówek. W jego najbliższym otoczeniu ktoś wyrzucił zużytą odzież, opony i butelki po alkoholu.

- Sprawę dzikiego wysypiska zgłosił radny Piotr Szmidt. Wydział Gospodarki Odpadami Komunalnymi, zareagował bardzo szybko i już następnego dnia otoczenie obelisku zostało posprzątane – wskazują strzegomscy urzędnicy.

Warto w tym miejscu podkreślić, że likwidacja dzikich wysypisk to spory wysiłek organizacyjny i finansowy, który najczęściej spoczywa na barkach gminy, a odbywa się na koszt podatników.

- Posprzątanie takiego miejsca nie należy do tanich usług. Pieniądze te mogłyby zostać przekazane na inny – bardziej pożyteczny – cel – dodają pracownicy UM w Strzegomiu.

Osobom, którym zostanie udowodnione nielegalne pozbywanie się odpadów grozi m.in. administracyjny nakaz usunięcia całego wysypiska śmieci. Nielegalne składowanie śmieci stanowi wykroczenie, za które kodeks wykroczeń przewiduje kary nagany, grzywny lub aresztu.

Fot.: UM w Strzegomiu
2022-01-26 16:01 302 dzikie wysypisko, Godzieszówek

Komentarze

~Kalka

"Osobom, którym zostanie udowodnione nielegalne pozbywanie się odpadów..." A przepraszam, że zapytam. Kto ma niby udowodnić ten proceder? Chyba nie nasi leniwi urzędnicy, którym pupska przyrosły do stołków i biedacy nie mogą wyjść w teren. Trudno wyjść w okolice urzędu i sprawdzić podwórka jakie wysypiska tam są potworzone przez mieszkańców śmieciarzy. A co dopiero w polach

~Obserwator...

Kiedyś śmieci można było wyrzucać do śmietnika, różne śmieci, dziś mamy tak jak widać. Głupie przepisy,ale czy głupie zachowania ludzi? Hmmm

~odpuśćsobie

Identyczne śmieci w postaci starych ubrań leżą przy Granicy na terenie po byłym cmentarzu niemieckim oraz w rowie, w połowie drogi Tomkowice - Jugowa.

~ppppp

Stare ubrania z okradanych kontenerów PCK walają się po gminie od kilku tygodni i dopiero teraz ktoś zauważył problem?

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb