Dzikie wysypisko za strzegomskim magistratem?! [FOTO]

Kilka dni temu, jeden z czytelników wysłał kilka zdjęć wykonanych na tyłach Urzędu Miejskiego w Strzegomiu. Potwierdziliśmy, że fotografie faktycznie dotyczą wskazanego miejsca. O komentarz poprosiliśmy Zbigniewa Suchytę, burmistrza Strzegomia.

- Proszę zobaczyć na zdjęcia, jak bywa na podwórzu ratusza i taki widoczek mają goście z okien hotelu – napisał czytelnik (dane do wiadomości redakcji).

Zdjęcia postanowiliśmy pokazać włodarzowi Strzegomia i poprosiliśmy o wyjaśnienia.

- To absolutnie nie są nasze śmieci. Urząd Miejski postawił boks śmietnikowy, jako jeden z pierwszych na terenie gminy. To ten srebrny, który jest tłem na zdjęciach. Od wielu lat segregujemy w nim śmieci, pochodzące z magistratu. Natomiast pozostałe odpady mogą należeć do wspólnot mieszkaniowych lub firm działających w tym obszarze, więc założymy tam fotopułapkę i sprawdzimy, kto jest taki odważny. Widzę na zdjęciach dwie muszle klozetowe i drzwi, co może świadczyć o pracach remontowych. Zapytam, czy te odpady nie pochodzą z hotelu - tłumaczy Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Burmistrz zapowiedział, że podejmie działania kontrolne, mające na celu zdiagnozowanie osób, które zaśmiecają centrum Rynku. Ponadto urzędnicy informują o rozpoczęciu akcji monitorowania gniazd z odpadami.

- Gmina Strzegom dysponuje kamerami, które pojawią się w miejscach, gdzie uporczywie podrzucane są śmieci. Ich lokalizacja będzie się rotacyjne zmieniać, a miejsca, w których będą montowane, pozostaną tajemnicą. Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z faktu, że wyrzucanie śmieci poza wyznaczonymi do tego miejscami jest karalne. Nie można postawić kanapy obok śmietnika czy altany śmietnikowej poza terminem wskazanym w harmonogramie, albo ją podrzucić innej wspólnocie i liczyć na to, że ktoś ją wywiezie. Koszty ponoszą wówczas wszyscy mieszkańcy - czytamy w informacji na stronie www.strzegom.pl

Osoby, które zdoła się zidentyfikować, powinny liczyć się z tym, że zostaną ukarane mandatem w wysokości 500 zł.

Fot. Czytelnik
2020-10-08 11:43 1445 śmieci, burmistrz, Zbigniew Suchyta, segregacja odpadów

Komentarze

~Strzegom

Przecież na urzędzie jest kamera i widzi te śmietniki, a mieszkańcy mają boksy na śmieci między ul. Świdnicką a Rynkiem, więc do kogo należą te kontenery? Ich tam już nie powinno być.

~ryży koń

Co prawda to prawda, ludzie to niechluje i zaśmiecą wszystko w swojej okolicy. Ale z drugiej strony to te śmieci są tego, czyj jest teren. Czemu właściciel terenu pozwolił na to, żeby odpady tam zgromadzono. Czy nikt z urzędu nie bywa co dnia w tym miejscu? Choćby po to by wyrzucić swoje odpady do urzędowego boksu? Czyżby leń urzędniczy nie pozwolił na to by zwrócić uwagę na narastający problem w centrum i wczesne zareagowanie.A może ci co lubią się lansować na pierwszych stronach, również i w tym wypadku chcą się znaleźć na świeczniku?

~ Ibiza

Właśnie bywają tatm urzędnicy bo mają tam dziką palarnię nawet ostatnio taborecik sobie tam przynieśli

~Strzegomianka

Jestem mieszkanką tej okolicy i niejednokrotnie zauważyłam, że do tych śmietników wrzucane są odpady z pobliskich sklepów z całego Rynku, chociaż mają swoje boksy, ale do nas jest najbliżej. Mieszkańcy posiadają swoje boksy w innym wyznaczonym miejscu, więc to nie są śmieci z lokali mieszkaniowych. Jest kamera na Urzędzie miasta, to ile to sprawdzić, chyba po to ją tam zamontowali. I tyle po temacie.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb