.
.

Festiwal Food Trucków w Strzegomiu

Towarzystwo rodziny, znajomych, świeże powietrze i weekendowa atmosfera sprawiają, że jedzenie smakuje najlepiej. Przekonają się o tym także strzegomianie podczas pierwszego Food Truck Festiwal, który zawita do miasta podczas Święta Strzegomskiego Granitu.

- Będziemy gościli w Strzegomiu od 14 do 16 czerwca i mam nadzieję, że rozkochamy strzegomian w smakach dań z całego świata, serwowanych na świeżym powietrzu. Prócz specjałów kulinarnych na najmłodszych będą czekały konkursy i atrakcje – mówi Maciej Naskręt z Steet Food Events.

Food Truck Festiwal to ogólnopolskie wydarzenie kulinarne, które zawitało już do kilkudziesięciu miast. Ideą festiwalu jest promowanie jedzenia ulicznego ze specjalnych samochodów - food trucków. Mobilne kuchnie oprócz flagowców tzw. ulicznego jedzenia – hamburgerów, będą serwowały także potrawy z całego świata. Nie zabraknie dań wegetariańskich i wegańskich oraz słodkości.

- Podczas naszego tourne po Polsce łączymy ludzi z pasją i tworzymy swoistego rodzaju kulturę kulinarną w przestrzeni miejskiej, nie zapominając o filozofii street foodu oraz jedzenia w duchu „slow” – dodaje Maciej Naskręt.

W kulinarną podróż dookoła świata będzie można się wybrać od 14 do 16 czerwca podczas Święta Granitu Strzegomskiego. Oto szczegółowy plan spotkań na strzegomskim Rynku:
 
14 czerwca – piątek od godziny 15.00 do 22.00
15 czerwca – sobota od godziny 14.00 do 22.00
16 czerwca – niedziela od godziny 12.00 do 22.00

fot. Steet Food Events

2019-06-08 21:06 1401 Food Truck Festiwal, Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb