Finał Strzegom Summer Tour z wygraną Niemca i Polki [FOTO]

Nicolai Aldinger na 11-letnim koniu Timmo wygrał klasę CCI4*-S, najwyższy rangą konkurs rozgrywany podczas zawodów Strzegom Summer Tour. Polka Julia Gillmaier triumfuje w „trzech gwiazdkach".
 
Nicolai Aldinger, który po dwóch próbach był trzeci, zwycięstwo zapewnił sobie udanym przejazdem crossu. Pojechał bez błędów na przeszkodach z 3-sekundowym spóźnieniem. Drugie miejsce zajął Yoshiaki Oiwa dosiadający konia Tullyoran Cruise JRA. Japończyk po ujeżdżeniu był dziesiąty, parkur zaliczył bezbłędnie, a na crossie przekroczył normę czasu. Trzecią lokatę objęła Holenderka Merel Blom na Crossborder Radar Love N.O.P.
 
Reprezentant Polski Mateusz Kiempa dosiadający konia Lassban Radovix po dwóch próbach zajmował drugie miejsce, jednak bagaż punktowy za spore spóźnienie na crossie kosztowało go utratę miejsca na podium. Para zakończyła zawody z czwartą lokatą.
 
W zawodach wystartowało ponad 250 koni w barwach 15 krajów. Zawodnicy zmierzyli się w czterech konkursach międzynarodowych w krótkim formacie oraz w pięciu konkursach krajowych. Rozegrano także Mistrzostwa Dolnego Śląska w WKKW.
 
W trzech gwiazdkach triumfowała reprezentantka Polski Julia Gillmaier na klaczy Red Dream Princes, której czysto przejechany cross, zapewnił awans z ósmego miejsca po dwóch próbach i zwycięstwo w całej konkurencji. Pozostałe miejsca na podium przypadły zawodnikom z Niemiec. Jan Matthias na Wilbur Larch, lider konkursu po dwóch próbach, na metę crossu dotarł ze sporym spóźnieniem, co kosztowało go utratę pierwszego miejsca i ostatecznie ukończył zawody na drugiej pozycji. Na trzecim miejscu uplasowała się Lara Krueger na klaczy Lara's Little Loretta.
 
Dwie gwiazdki wygrał Yoshiaki Oiwa na koniu Calle 44. Japończyk do końca rywalizacji utrzymał prowadzenie, które objął po próbie ujeżdżenia i nawet spóźnienie na crossie nie pozbawiło go pierwszej pozycji. Drugą lokatę, z niewielką stratą do lidera, uzyskała reprezentantka Holandii Merel Blom na koniu Denim. Trzecie miejsce na podium, po bezbłędnych przejazdach parkuru i crossu, wywalczyła Polka Daria Kobiernik na wyhodowanym w Polsce koniu Chodów.
 
W konkursie jednej gwiazdki Intro najlepszy był reprezentant Niemiec Peter Thomsen, który na koniu Ibsen 27 zajął pierwsze miejsce, a na Portofino 81 był drugi. Trzecia lokata przypadła jego rodaczce Isabelli Von Roeder na koniu Bob.
 
Zwycięzcy konkursów krajowych:
 
CNC2* - Zuzanna Społowicz, Bankier
 
CNC1* - Ksawery Śniegucki, Don Fuego Corriente
 
CNC 100 - Daria Kobiernik, Ideal Girl
 
CNC 100 18 - Zuzanna Wiewióra, Pirella
 
CNC 80 - Jaagup Kallas (EST), Royal La Luz
 
 
Medaliści Mistrzostw Dolnego Śląska w WKKW:
 
Juniorzy Młodsi:
 
  1. Zuzanna Wiewióra, Pirella
  2. Weronika Krzecka, Junior
  3. Laura Gillmaier, Rarashek
Juniorzy:
 
   1.Patrycja Urbaniak, Klon
   2. Dominika Mączyńska, Avenido
   3. Nina Jędrachowicz, Rosa Sordia
 
Seniorzy:
 
  1. Zuzanna Społowicz, Bankier
  2. Mariusz Kleniuk, Geisha
  3. Joanna Pawlak, Andine
 
Wyniki on-line: https://zawodykonne.com/zawody/193/tour/14
 
Fot. Leszek Wójcik
2021-08-22 19:56 296 Morawa, WKKW, zawody konne, Strzegom Summer Tour

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb