Integracja, świetna zabawa i praca twórcza w Morawie [FOTO+FILM]

Trwa 7. sezon półkolonii letnich w Pałacu Morawa. Dzieci aktywnie spędzają czas w pałacowych ogrodach, odwiedzają stadninę koni i biorą udział w warsztatach plastycznych w ramach działalności Artystycznego Centrum Nauki i Zabawy. Rodzice i opiekunowie zgodnie przyznają, że największym problemem na półkolonii jest koniec zajęć i rozstanie.

- Organizujemy turnusy w małych, piętnasto osobowych grupach. Zajęcia trwają od godziny 8.00 do 16.00, a w tym czasie wypełniamy czas po brzegi warsztatami i dobrą zabawą. O strawę dla podopiecznych dba pałacowa kuchnia, serwując smaczne i zdrowe śniadania oraz obiady - tłumaczy Zuzanna Bogacka-Dżalik, pomysłodawczyni i organizatorka Artystycznego Centrum Nauki i Zabawy.

Z dziennego wypoczynku korzystają dzieci nie tylko z gminy Strzegom, ale także Świdnicy, Wałbrzycha, Wrocławia, a nawet z zagranicy. 8 godzin zajęć upływa w szalonym tempie.

- Korzystamy z pięknego pałacowego ogrodu, będąc na świeżym powietrzu. Codziennie chodzimy do stadniny koni. Organizujemy warsztaty plastyczne: lepienie z gliny, decoupage, lawendowe cuda i wiele innych - dodaje Zuzanna Bogacka-Dżalik.

W półkoloniach uczestniczą dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Jest jeszcze szansa na udział w III turnusie, który rozpocznie się od 10 sierpnia. Ilość miejsc ograniczona.

Zdjęcia: Zuzanna Bogacka-Dżalik
Film: Dariusz Kulpiński

2020-08-06 18:32 737 Morawa, półkolonia, Artystyczne Centrum Nauki i Zabawy, Pałac Morawa

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb