Reklama


Reklama


Reklama

Kampania „Dzieciństwo bez przemocy” wśród strzegomskich przedszkolaków [FOTO]

Ogólnopolska kampania społeczna „Dzieciństwo bez przemocy” zawitała do Przedszkola nr 1 z Oddziałem Integracyjnym w Strzegomiu. 18 listopada dzieci odkrywały, jak budować bezpieczne i pełne szacunku dzieciństwo. - To był dzień pełen empatii, uważności i radości – podkreśla gmina Strzegom.
 
Badania Fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę”, która organizuje kampanię, wskazują, że niemal co trzecie polskie dziecko spotyka się z przemocą ze strony dorosłych z najbliższego otoczenia, a ponad połowa doświadcza jej ze strony rówieśników. Pomimo ustanowionego w 2010 roku zakazu stosowania kar fizycznych wobec dzieci, wciąż około jedna trzecia Polaków uważa je za akceptowalne.

W ramach kampanii „Dzieciństwa bez Przemocy” strzegomskie przedszkolaki wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez pedagoga specjalnego Agnieszkę August-Janiak, psychologa Matyldę Dembek oraz logopedę Joannę Pylak-Bielską.

Po warsztatach odbyły się zabawy przy muzyce, a starsze grupy stworzyły „Dom pełen miłości i szacunku”, symbolizujący bezpieczne dzieciństwo. Przewodnim kolorem akcji jest czerwony, więc wszyscy byli ubrani w ten kolor, solidaryzując się z ideą wydarzenia.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w ramach kampanii w środę, 19 listopada, wiele budynków i obiektów w kraju zostanie rozświetlonych na czerwono. Wśród zgłoszonych miejsc są Strzegom, Świebodzice, Dobromierz, Żarów i Świdnica.

źródło: Gmina Strzegom (opr. Aleksandra Świędrych)
fot. Gmina Strzegom
2025-11-19 11:36 301 Dzieciństwo bez przemocy, przedszkole, Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb