.
.

Koncert Ewangelizacyjny w ogrodach Bazyliki [FOTO]

Koncert zespołu Diakonia Effatha oraz chóru Rozpalić Serca przyciągnął tłum widzów do ogrodów przy Bazylice Mniejszej w Strzegomiu. Prócz strawy dla oka i ucha była także strawa duchowa dzięki świadectwom m.in. ojca Jeana de Dieu Bukuru, który przyjechał z Burgundii.

20 czerwca w ogrodach Bazyliki Mniejszej w Strzegomiu odbył się Diecezjalny Koncert Uwielbienia pn. Rozpalić Serca. Niezwykle charyzmatyczni artyści z zespołu Diakonia Effatha oraz chóru Rozpalić Serca przyciągnęli tłum widzów.

- Koncert Ewangelizacyjny jest cyklicznym wydarzeniem, które trwa od 5 lat. Pierwszy koncert odbył się z okazji 10-lecia Diecezji Świdnickiej w stolicy powiatu. To były nasze początki – tłumaczy Agnieszka Lesiów, lider Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

Diakonia Effatha jest zespołem ewangelizacyjnym, działającym na terenie całej Diecezji Świdnickiej przy Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym. W składzie są mieszkańcy Strzegomia, Żarowa, Jaworzyny Śląskiej, Wałbrzycha i Świdnicy.

Prócz koncertów, na scenie pojawił się gość z Burgundii - ojciec Jean de Dieu Bukuru, który jako 16-letni kandydat do kapłaństwa został porwany z seminarium duchownego przez rebeliantów. Był bity i torturowany, jednak udało mu się uciec z obozu i odzyskać wolność.  Dziś o. Jean jest misjonarzem w Zgromadzeniu Misjonarzy Afryki. Jest też zaangażowany w walkę z handlem żywym towarem. Działa w założonej 9 lat temu przez Polaka - Radosława Malinowskiego fundacji HAART. 

Na specjalnych stoiskach pojawili się przedstawiciele grup wsparcia, m.in. Fundacji z Międzyrzecza Górnego, która działa na rzecz pomocy kobietom w problemach uzależnień, depresji, anoreksji i bulimii.

Podczas koncertu funkcjonowała także strefa, w której można było skorzystać z sakramentu pojednania oraz uzyskania modlitwy wstawienniczej przez posługujących księży.

Koncert zakończył się uroczystą adoracją Najświętszego Sakramentu.


2019-06-20 22:26 1180 Diakonia Effatha, Rozpalić Serca, Bazylika Mniejsza

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb