Koperta ratuje życie

„Koperta życia” jest akcją skierowaną do osób przewlekle chorych i starszych, a polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanym, plastikowym etui najważniejszych informacji m.in. o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach.

„Koperta życia” to karta, w której podaje się informacje dotyczące jej właściciela: dane osobowe, numer telefonu do bliskiej osoby, listę przebytych chorób i  zażywanych leków. Kartę wkłada się najczęściej do lodówki, na której umieszcza się naklejkę z nadrukiem „Koperta życia”. Umieszczenie koperty w miejscu widocznym i dostępnym umożliwia służbom medycznym w razie wypadku lub zasłabnięcia, a także policji, straży pożarnej czy służbom socjalnym szybki dostęp do podstawowych informacji o seniorze.


Kopertę życia można odebrać bezpłatnie w Wydziale Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Strzegomiu, Ośrodku Pomocy Społecznej i u sołtysów.

Przypomnijmy, że akcja jest prowadzona w gminie od 2015 roku, a jej inicjatorką była Marta Zięba, ówczesna radna Rady Miejskiej w Strzegomiu. 


 
2020-11-17 19:10 1165 Koperta życia

Komentarze

~Prośba

Takiej kompetencji chce się słuchać i słuchać... https://naszstrzegom.pl/utrzymuja-ciaglosc-uslug-mimo-epidemii-film,a618

~Przyjaźń

https://strzegom.naszemiasto.pl/strzegom-festyn-rodzinny-razy-dwa/ar/c8-2401393 Po festynie dzieci z Sosnowej jeszcze wiele dni szukały Kubusia Puchatka. ......

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb