Metamorfoza świetlicy wiejskiej w Modlęcinie na finiszu [FOTO]

Roboty budowlane związane z przebudową i remontem świetlicy wiejskiej w Modlęcinie powoli dobiegają końca. Przyszedł czas na zewnętrzną elewację i zagospodarowanie terenu wokół obiektu.
 
- Głównym celem projektu było utworzenie „Gminnego Centrum Sztuk Wizualnych” w Modlęcinie w celu zaspokojenia potrzeb kulturalnych i integracji mieszkańców wsi – tłumaczy Katarzyna Cioruń, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

Wewnętrzne prace remontowe obejmowały: rozbiórkę wraz z nadbudową klatki schodowej i pokryciem dachowym, budowę schodów żelbetowych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, odgrzybienie ścian i posadzek, budowę szatni i toalety na parterze. Remont obejmował rewitalizację sali głównej i kuchni, wykonanie tynków i lamperii, zagospodarowanie poddasza oraz instalację windy towarowej.
Inwestycja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020” pochłonęła ok. 1 mln zł. Wielkość przyznanego dofinansowania wyniosła blisko 0,5 mln zł.

Na jednej z sesji RM w Strzegomiu, radni dołożyli 310 tys. zł na wykonanie elewacji budynku i  na zagospodarowanie terenu wokół niego. Prace powoli dobiegają końca, a ostatecznie koszt robót wyniósł ok. 260 tys. zł.

Fot. Sebastian Tyniecki / UM w Strzegomiu

 

2020-08-06 15:33 452 Modlęcin, świetlica, remont, „Gminne Centrum Sztuk Wizualnych”

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb