.
.

Najsilniejsza Polka mieszka w Strzegomiu!

Jej nazwisko jest rozpoznawalne na wszystkich zawodach branżowych w Polsce, a w regionie także z tego, że „zawodowo męczy ludzi”. Mowa o Małgorzacie Ostrowskiej, która po raz 25. została Mistrzynią Polski w Armwrestlingu oraz uzyskała tytuł Najsilniejszej Polki.  

W miniony weekend w Koszalinie odbyły się XX Mistrzostwa Polski w Armwrstlingu, na których strzegomianka - Małgorzata Ostrowska wywalczyła trzy złote medale. Została Mistrzynią Polski w kategorii kobiet do 63kg na prawą i lewą rękę oraz Najsilniejszą Polką na prawą rękę w kategorii open.

Zawodniczka otrzymała także specjalne wyróżnienie od Prezydenta Federacji Armwrestling Polska za wysoki poziom sportowy i osiągnięcia międzynarodowe na rzecz armwrstlingu.
Małgorzata Ostrowska wystartowała w I zawodach 16 lat temu w Starogardzie Gdańskim, gdzie zdobyła dwa srebrne medale na prawą i lewą rękę. Rok później została wicemistrzynią świata juniorek, a w 2006 roku jako pierwsza Polska w historii stanęła na podium Pucharu Świata zawodowców.

Tak zaczęła się jej pełna sukcesów kariera. Były medale w mistrzostwach Polski, medale mistrzostw Europy, ale brakowało kropki nad i, czyli medalu w seniorskich mistrzostwach świata. Tę kropkę Małgosia postawiła w zeszłym roku w Rumi. 

Zawodniczka pytana o to, co robi poza armwrestlingiem, odpowiada, że „zawodowo męczy ludzi”. Z wykształcenia jest nauczycielką wychowania fizycznego, ale pracuje jako trener personalny. W wolnych chwilach oddaje się także pasji, jaką jest pole dance.

Inną pasją Małgorzaty Ostrowskiej są podróże. W nich największą wartością są poznani ludzie i nawiązane relacje.

Fot. Armpower.net / Małgorzata Ostrowska
2020-09-09 10:32 1015 Małgorzata Ostrowska, armwrestling, Mistrzyni Polski, Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb