.
.

Najwyżej powiewająca flaga w powiecie! [FOTO]

Kilka dni temu na szczycie Góry Krzyżowej w Strzegomiu stanął maszt, a na nim zawisła flaga narodowa. Mieszkańcy mają powody do dumy, bo symbol państwowy stał się niewątpliwie najwyżej umiejscowionym w powiecie świdnickim.

Wnioskodawcą patriotycznego pomysłu posadowienia masztu wraz z flagą państwową był Marian Góra - radny Rady Miejskiej w Strzegomiu, a wykonawcą gmina Strzegom wraz z Nadleśnictwem Jawor.

Szczyt Góry Krzyżowej, należącej do Korony Sudetów Polskich, ma wysokość 358 m n.p.m. , a dodając wysokość masztu, stanowi najwyżej położony punkt z zawieszoną flagą narodową w powiecie świdnickim.

Symbol będzie obchodził swoje święto już 2 maja, ponieważ właśnie wtedy przypada Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Teraz każdy, kto spojrzy na szczyt Wzgórz Strzegomskich, niech pamięta, że biały i czerwony kolor to wspólne dziedzictwo i znak jednoczący nas wszystkich. To w końcu pod tymi barwami walczyli powstańcy, żołnierze, obywatele o wolność i niepodległość Polski!

2020-04-19 17:46 560 flaga narodowa, Góra Krzyżowa, Marian Góra, Strzegom

Komentarze

~nickel

Piękna sprawa z tą flagą, ale błagam, zabierzcie z Góry Krzyżowej ten nieszczęsny maszt z wiatrakiem i solarem. To jakiś dramat!!

~Damazy

Tak, flaga nas jednoczy, to prawda. Ale PiS dzieli. To też prawda.

~Janko

Popieram - ten solar i wiatrak pasuje tam jak pięść do nosa, żeby chociaż stał w innym miejscu

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb