.
.

NIE nowotworom u dzieci! [FOTO]

W dniu 22 listopada do Strzegomia zawitał ambulans Fundacji Ronalda McDonalda. Na pokładzie pojazdu prowadzono bezpłatne, kompleksowe badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Badania obejmowały diagnostykę tarczycy, węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej i moszny u chłopców.

Fundacja Ronalda McDonalda wykonuje bezpłatne badania USG dzieci już od 14 lat. Ta ogólnopolska akcja profilaktyczna jest częścią fundacyjnego programu „NIE nowotworom u dzieci”. Celem tych działań jest profilaktyka i wczesna diagnostyka chorób onkologicznych, zmian i patologii wieku dziecięcego.

Zespół doświadczonych radiologów dziecięcych przyjmował w dwóch gabinetach mobilnej kliniki, która zaparkowała na Strzegomskim Rynku przy Ratuszu. Badanie było bezbolesne i nieinwazyjne oraz realizowane  według standardów medycznych Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.

Dzisiejsze badania obejmowały diagnostykę tarczycy, węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej i moszny u chłopców, a kończyły się wydrukowanym wynikiem oraz, jeśli zachodziła taka konieczność, poradą lekarską co do dalszego postępowania.

Wizyta w gminie Strzegom była kolejnym przystankiem na tegorocznej trasie badań ambulansu Fundacji Ronalda McDonalda. Partnerami akcji są Gmina Strzegom,  Aryzta, ZUK Strzegom oraz strzegomska restauracja McDonald’s.  

Zapisy na badania były prowadzone przez Wydział Obsługi Interesanta UM w dniach 12-13 listopada.

Więcej informacji: https://www.frm.org.pl/pl/co-robimy/co-robimy-nie-nowotworom-u-dzieci

Fot. Sebastian Tyniecki

Źródło: Nie nowotworom u dzieci, Fundacji Ronalda McDonalda, badania, Strzegom
2019-11-22 16:24 988

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb