.
.

Od 1 sierpnia próżnią tylko pojemniki zgodne z normą!

Od 1 sierpnia odbiorca odpadów w gminie Strzegom będzie opróżniał tylko pojemniki zgodne z polskimi normami. Chodzi o odpowiednią konstrukcję i dostosowanie do standardu odbioru mechanicznego.

Niespełna rok temu gmina Strzegom, jako pierwsza w województwie dolnośląskim, przystąpiła do Koalicji 5 Frakcji i wypracowała nowoczesną oraz efektywną gospodarkę odpadami. Nie byłoby to możliwe bez wkładu i chęci mieszkańców, którzy pomagają realizować konsekwentną politykę śmieciową. Teraz przyszedł czas na unifikację pojemników na odpady.

- Zwracamy się z prośbą do mieszkańców o wyposażenie nieruchomości w odpowiednie pojemniki do gromadzenia odpadów. Przy zakupie pojemników należy zwrócić uwagę na wyżej opisaną "Polską Normę", gdyż wszystkie inne pojemniki nieposiadające charakterystycznych kołnierzy - chwytaków nie będą współpracowały z pojazdami specjalistycznymi i tym samym nie będą mogły być opróżniane lub mogą zostać uszkodzone podczas odbioru - nie z winy firmy świadczącej usługę - podkreśla zastępca burmistrza Strzegomia Wiesław Witkowski.

Odbiorca odpadów wskazuje, że na terenie gminy jeszcze w wielu przypadkach używane są metalowe, okrągłe pojemniki, jak i pojemniki ogrodowe, które nie są przystosowane do rozładunku mechanicznego. Od 1 sierpnia takie kosze nie będą opróżniane.

2020-07-07 22:05 675 Eneris, Strzegom, śmieci, gospodarka odpadami

Komentarze

~smyk cyk

Ja sobie swoje okrągłe przerobię i dostosuję do norm polskich. Tak im powiedziałem. Ale nie, firma ma swoje widzi mi się. Ale mamy firmę pożal się boże. Monopol i korporacja. A ludzie niech płacą.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb