Od czwartku rusza LOTTO Strzegom Horse Trials w Morawie

Niemal 300 koni, osiem tras crossowych, wybitni jeźdźcy, w tym aktualna mistrzyni Europy oraz emocjonująca walka o Puchar Narodów – startują zawody LOTTO Strzegom Horse Trials. Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną wstęp na zawody mają tylko mieszkańcy gminy Strzegom.
 
Jeździecki triatlon, jak potocznie nazywa się dyscyplinę Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego to jeden z najbardziej widowiskowych sportów konnych. Przez cztery dni turnieju jeździeckie pary z 17 krajów wystartują w konkursie krajowym oraz w dziesięciu konkursach międzynarodowych o różnym stopniu trudności, w tym w Pucharze Narodów – najwyższej rangą rywalizacji w WKKW w Polsce.
 
Na arenach morawskiego hipodromu zobaczymy m.in. aktualnych mistrzów Europy, Ingrid Klimke i wałacha Sap Hale Bob Old. Para jest doskonale znana strzegomskiej publiczności, trzy lata temu Niemka zdobyła tu pierwszy w swojej karierze indywidualny złoty medal w mistrzostwach Europy. W zawodach udział weźmie także, zajmujący obecnie drugą pozycję w światowym rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, Nowozelandczyk Tim Price, a także Andreas Dibowski i Dirk Schrade z Niemiec, mistrzowie olimpijscy w klasyfikacji drużynowej.
 
Na starcie nie zabraknie najlepszych polskich WKKW-istów, w tym całe podium ubiegłorocznych Mistrzostw Polski: Pawła Spisaka, Mateusza Kiempę oraz Joannę Pawlak.
 
Emocjonująco zapowiada się rywalizacja na crossie. Podczas dwóch dni rozgrywania próby terenowej jeźdźcy będą mieli do pokonania 8 tras o łącznej długości blisko 30 kilometrów. Stanie na nich ponad 200 przeszkód o wysokości maksymalnej 120 cm. Najdłuższa z tras mierzy 5700 metrów.
 
W czwartek i piątek zawodnicy rozpoczną rywalizację w ujeżdżeniu. Podczas pierwszej próby elegancko ubrani jeźdźcy i amazonki wykonają oceniany przez sędziów program w stępie, kłusie i galopie. Cross, czyli propozycja dla tych, którzy w sporcie najbardziej lubią adrenalinę odbędzie się w sobotę i w niedzielę. Konkurencje skoków przez przeszkody będą rozgrywane w ciągu trzech dni, a pierwszych zwycięzców poznamy już w sobotę.
 
Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną wstęp na zawody, który jest nieodpłatny, mają tylko mieszkańcy gminy Strzegom. Pozostali kibice będą mogli wirtualnie dopingować swoich faworytów, podczas przekazu Live, który transmitowany będzie na stronie internetowej zawodów, Facebooku, a także na antenie Telewizji Polskiej.
 
Program
 
Czwartek, 27.08.2020
 
9.00-18.00 Ujeżdżenie
 
Piątek, 28.08.2020
 
8.00-14.30 Ujeżdżenie
 
15.00-19.00 Skoki
 
Sobota, 29.08.2020
 
9.00-18.30 Cross
 
9.00-14.00 Skoki
 
Niedziela, 30.08.2020
 
9.30-14.00 Cross
 
10.30-14.30 Skoki

Fot. Mariusz Chmieliński
 
2020-08-24 20:04 689 wkkw, Lotto Strzegom Horse Trials, Morawa, konie, zawody

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb