Reklama


Reklama


Reklama

Odszedł Ryszard Wikliński - Honorowy Obywatel Strzegomia

12 kwietnia br. w wieku 75 lat odszedł niezwykle szanowany i zasłużony dla lokalnej społeczności Ryszard Wikliński. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w środę, 17 kwietnia br.
 
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się od godziny 11.00 w Bazylice Mniejszej w Strzegomiu. Na godzinę 12.00 zaplanowano mszę św. w intencji zmarłego. Ostatnie pożegnanie Honorowego Obywatela Strzegomia - śp. Ryszarda Wiklińskiego odbędzie się na cmentarzu przy ulicy Olszowej.

Ryszard Wikliński w latach 1994-1998 pracował w Komisji Bezpieczeństwa, Ładu i Porządku Publicznego oraz Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Strzegomiu jako członek spoza rady. Przez okres czterech kadencji, do 2012 r., pełnił funkcję przewodniczącego Rady Sołeckiej wsi Żelazów.
 
Od kilkudziesięciu lat był zaangażowany w ochotnicze pożarnictwo. W roku 1980 zainicjował i założył w swoim miejscu zamieszkania. tj. w Żelazowie, Ochotniczą Straż Pożarną. Przez wiele lat piastował funkcję prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Strzegomiu oraz prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Świdnicy. Był także członkiem prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP we Wrocławiu.

Za swoją działalność został odznaczony m.in. medalami „Za zasługi dla pożarnictwa”, Złotym Krzyżem Zasługi, medalem honorowym im. Bolesława Chomicza, medalem honorowym im. Józefa Tuliszkowskiego oraz brązową odznaką „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”.

Ryszard Wikliński w 2014 roku dołączył do grona Honorowych Obywateli Strzegomia.

fot. udostępnione przez rodzinę zmarłego
2024-04-15 14:29 1760 pogrzeb, Ryszard Wiklińki, ostatnie pożegnanie

Komentarze

Bardzo smutna wiadomość .. Poszę przyjąć moje kondolencje z powodu straty UKOCHANEGO TATY ... Dla Córki Anetki i Całej Rodziny

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb