.
.

Polscy WKKW-ści już z biletem do Tokio

Polska drużyna WKKW-istów rewelacyjnie spisała się podczas tegorocznej edycji Festiwalu Jeździeckiego w Baborówku! Polacy w świetnym stylu zdobyli drużynowe kwalifikacje olimpijskie.
 
Ekipa w składzie: Mariusz Kleniuk, Joanna Pawlak, Paweł Spisak, Paweł Warszawski i pod wodzą trenera - Marcina Konarskiego zwyciężyła w konkursie CCIO4*-L zapewniając sobie tym samym prawo do startu w Igrzyskach Olimpijskich, które rozegrane zostaną w 2020 roku w Tokio.
 
Polacy zdeklasowali konkurencję i zdominowali czołówkę. W pierwszej piątce konkursu znalazło się aż czterech naszych reprezentantów!
 
Po 16 latach biało-czerwoni pojadą drużyną na olimpiadę. Po raz ostatni udało się to osiągnąć na igrzyskach olimpijskich w Atenach w 2004 roku.
 
Najlepszą parą w zespole oraz zwycięzcom całego konkursu CCIO4*-L w klasyfikacji indywidualnej został Paweł Spisak, który dosiadał wałacha Banderas.
 
Polska ekipa WKWK mocno związana jest z Dolnym Śląskiem. Mieszkają tu na stałe i na co dzień trenują Joanna Pawlak i Mariusz Kleniuk. Z Dolnego Śląska jest także trener kadry - Marcin Konarski – dyrektor międzynarodowy zawodów w wkkw - Strzegom Horse Trials.   
 
Również Banderas ma dolnośląskie korzenie. Koń ten jest hodowli Romana Drabińskiego. Urodził się w Wierzchosławicach koło Bolkowa, a jego właścicielem jest świdniczanin – Marek Jodko. Aktualnie jest  to jeden z najbardziej utytułowanych polskich koni wkkw.
 
Fot. Alicja Cybulska 

2019-05-28 13:18 810 Festiwal Jeździecki w Baborówku, Strzegom Horse Trials, Stragona, Morawa

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb