Reklama


Reklama


Reklama

Ponad 165 tysięcy złotych dla seniorów ze Strzegomia i Jaroszowa

Wspólne zajęcia, ćwiczenia i dużo radości wypełniają codzienną przestrzeń Domu Dziennego Pobytu „Senior-Wigor” w Strzegomiu oraz Klubu „Senior+” w Jaroszowie. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu gminy Strzegom i dotacjom z programu rządowego „Senior+”, na które obie placówki pozyskały ponad 160 tysięcy złotych.
 
DDP „Senior – Wigor” w Strzegomiu uzyskał dotację w wysokości 116 640,00 złotych, natomiast  Klub „Senior +” w Jaroszowie został dofinansowany kwotą 49 020,00 złotych.
 
W ramach Programu udostępniana jest seniorom infrastruktura pozwalająca na aktywne spędzanie wolnego czasu, a także aktywizowanie i zaangażowanie seniorów w działania samopomocowe i na rzecz środowiska lokalnego.

Oferta obu placówek skierowana jest do nieaktywnych zawodowo mieszkańców gminy Strzegom w wieku 60+. Zakres działalności obejmuje usługi socjalne, edukacyjne, kulturalno-oświatowe, sportowe oraz terapii zajęciowej. Zarówno strzegomski „Senior-Wigor”, jak i jaroszowski „Senior+” dysponują liczbą 30 miejsc każdy.

fot. archiwum NaszStrzegom.pl
2024-04-12 20:03 878 Senior-Wigor, Strzegom, Jaroszów, Senior+, dofinansowanie

Komentarze

~magaa

Szkoda, że przedszkolaki nie mogą głosować, rozdałoby się parę cukierków i sprawa załatwiona.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb