Powstanie wybieg i park zabaw dla psów?

Zakończył się nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego Miasta Strzegomia na 2020 rok. Teraz pomysłodawcy mają czas na promocję zgłoszonych zadań. Jedną z propozycji jest „Wybieg i park zabaw dla psów” zgłoszony przez Tomasza Marczaka i Cezarego Włodarczyka.

- Wybiegi i parki zabaw dla psów zdobywają w Polsce coraz większą popularność. W Strzegomiu nie ma ani jednego. Powstanie tego parku będzie odpowiedzią na oczekiwanie mieszkańców Strzegomia, którzy posiadają psy. Jest to również okazja do unormowania kwestii spuszczania psów ze smyczy w przestrzeni publicznej oraz sprzątania po psach – tłumaczy Tomasz Marczak.

Realizacja zadania związana jest z wykonaniem wybiegu i parku zabaw dla psów w postaci ogrodzenia terenu, zachowania podłoża trawiastego, wyposażenia placu w elementy zabawowe dla psów (tunel przejściowy, obręcz dla przeskoków, platforma dla psów, pochylnia ukośna, równoważnia, itp.). Poza tym w parku zostaną zamontowane: 3 pojemniki na psie odchody, regulamin parku zabaw, oraz 3 ławki dla właścicieli. Teren parku zabaw dla psów zostanie również objęty monitoringiem.

-  Budowa takiego obiektu będzie wyrazem troski o czystość i bezpieczeństwo w naszych parkach, a zarazem sygnałem, że Strzegom jest miastem przyjaznym dla czworonogów – dodaje Cezary Włodarczyk.

Przypomnijmy, że podobny wybieg dla psów działa w świdnickim Parku Sikorskiego i cieszy się dużym powodzeniem wśród czworonogów i ich właścicieli. Teraz jest szansa na powstanie podobnego obiektu w Strzegomiu.

Głosowanie na projekt odbędzie się w terminie od 25 do 27 października br. w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Świdnickiej w Strzegomiu.

Fot.: Pixabay.com

2019-10-03 19:42 1452 Budżet Obywatelski, wybieg dla psów, parka zabaw, Tomasz Marczak, Cezary Włodarczyk

Komentarze

~Kojko

Wyżucona kasa. I tak ulice i podwórka będą zaś...ne. Ci pseudo właściciele psów nie czują obowiązku sprzątania po swoich pupilach. Lubią żyć w zafajdanym świecie. Myślicie, że będą na te wybiegi chodzić? Nie, tam trzeba po sobie sprzątać.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb