Pracowite dni strażaków z OSP Strzegom

213 interwencji od początku roku, z tego aż 5 w ciągu dwóch, ostatnich dni - tak wyglądają statystyki wyjazdów druhów z OSP Strzegom. Miniony dzień zakończyli wezwaniem do płonącego pojazdu w okolicach Morawy.

Od 23 do 24 listopada br. strażacy z OSP Strzegom wyjeżdżali do  pożaru kontenera na śmieci przy ul. Promenady oraz dwukrotnie otwierali interwencyjnie mieszkania w Rynku oraz ul. Jana Kochanowskiego. W jednym z przypadku niezbędna okazała się pomoc przedmedyczna, której druhowie udzielili.

We wtorek strażacy z OSP Strzegom zostali zadysponowani do zdarzenia w którym mężczyzna spadł z masztu wieży na dach. Interwencja miała miejsce przy ul. Niepodległości. Kilka godzin później druhowie gasili płonące auto w okolicach Morawy.

Wynik aktywności odzwierciedla zakres pracy, jaką strażacy z narażeniem życia i zdrowia wykonują na rzecz lokalnej społeczności. Wielokrotnie druhowie z sieci OSP pojawiają się, jako pierwsi w miejscach interwencji przejmując rolę innych służb, choćby pogotowia ratunkowego.

Fot.: OSP Strzegom
2020-11-25 08:32 704 OSP Strzegom, strażacy, interwencje

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb