Rekordowy marszobieg w Jaroszowie [FOTO]

6 października, podczas VI edycji Jaroszowskiego Marszobiegu Przełajowego padł rekord frekwencji. W imprezie wzięło udział 270 uczestników z Dolnego Śląska. Ranga wydarzenia i popularność rokrocznie zyskują na sile.
 
- Rekordowa frekwencja, idealna pogoda i wspaniałe humory uczestników, tak w skrócie mogę opisać święto sportu w Jaroszowie – mówi Edward Fedyczkowski, współorganizator imprezy, lider Strzegomskiej Dwunastki.  – W tym roku postanowiliśmy nazwać marszobieg „Razem z Korczakiem biegam dla Niepodległej” wpisując tym samym wydarzenie w obchody jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas otwarcia odśpiewaliśmy hymn państwowy.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 11:00 zmaganiami dla najmłodszych na dystansach od 150 do 800 metrów. Zawodnicy biegu głównego rywalizowali na trasie liczącej 4200 metrów.

- Przed startem biegu głównego uczestnicy zaśpiewali "100 lat" trojgu uczestników obchodzących urodziny i w samo południe ruszyli na trasę. Kilka minut później wystartowali uczestnicy marszu Nordic Walking na dystansie 2500 metrów. Wszyscy ukończyli zawody w dobrej formie, choć zdarzyły się również upadki w ferworze walki – dodaje Edward Fedyczkowski.

Impreza rokrocznie skupia coraz więcej fanów z całego Dolnego Śląska. Przyciąga dobry duch zawodów, trasy dopasowane do możliwości biegaczy oraz atrakcyjne nagrody, które losowane są pośród wszystkich uczestników marszu. Tegoroczne, dwie główne nagrody, rowery górskie trafiły w ręce zawodników z Jaroszowa i Witkowa Śląskiego. Udział w wydarzeniu był bezpłatny.

Fot. facebook.com/strzegomska.dwunastka

Źródło: facebook.com/strzegomska.dwunastka
2018-10-07 11:21 1283 VI Jaroszowski Marszobieg Strzegomska Dwunastka Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb