.
.

Rewitalizacja Starego Miasta w Strzegomiu [FOTO]

Trwają prace związane z rewitalizacją przestrzeni na terenie Starego Miasta w Strzegomiu wraz z renowacją zabytkowych murów obronnych. Mimo zimowej pory, prace nie zwalniają ponieważ koniec inwestycji ma nastąpić w tym roku.

Obecnie trwa przebudowa parku miejskiego pomiędzy ul. Kasztelańską, a Dolną. Budowane są granitowe alejki wzdłuż Strzegomki oraz parking przy ul. Św. Tomasza. Odrestaurowywane są także mury miejskie i zabytkowa basteja, która jest już pokryta dachówkami i ma zamontowaną stolarkę okienną.

Przypomnijmy, że gmina Strzegom otrzymała dofinansowanie na rewitalizację Grabów i parku miejskiego w wys. 4,83 mln zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020.

Docelowo na obszarze Starego Miasta powstaną fontanny, park kalisteniczny, mały ogród botaniczny, pergola z huśtawkami, warzywnik miejski i górka saneczkowa.

Zakończenie prac ma nastąpić jeszcze w 2019 roku.

2019-03-10 18:35 2525 Rewitalizacja, Strzegom, Stare Miasto, Graby

Komentarze

~kamieniarka

Jakaś dziwna mania w strzegomskich parkach, że nie używa się oporników na brzegach ścieżek. Ten betonowy opór źle wygląda i nie jest trwały.

~Mieszkaniec

Co bedzie miescilo sie w baszcie?

Już odpowiadam ~Mieszkańcowi. W tej baszcie ja, czyli Rycho co to ryja drze...będę miał metę. Bürgermeister mi ją urządza z myślą o tym, bym ryja w nocy nie darł na rynku pod urzędem. Jak będzie baszta, czyli moja meta, gotowa zapraszam wszystkich moczymordów na oblewanie.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb