.
.

Rusko będzie skanalizowane

42 inwestycje służące do zaopatrzenia w wodę lub odprowadzania i oczyszczania ścieków powstaną na Dolnym Śląsku dzięki unijnej dotacji. Na liście jest także gmina Strzegom.

O szczegółach związanych z dotacją poinformował 21 stycznia, podczas konferencji prasowej Grzegorz Macko, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

− Dzięki tym inwestycjom znacznie polepszy się standard życia mieszkańców. Poprawi się jakość wody do spożycia, warunki sanitarne, a zanieczyszczenia odprowadzane do środowiska będą znacznie mniejsze – wylicza wicemarszałek Grzegorz Macko.

Gmina Strzegom otrzyma dofinansowanie w wysokości 1 959 982 zł na budowę kanalizacji sanitarnej we wsi Rusko. Zadanie zrealizuje spółka Wodociągi i Kanalizacja w Strzegomiu.

- Do instalacji kanalizacyjnej jest obecnie podłączonych kilka domów, a nieczystości są transportowane do lokalnej oczyszczalni w Rusku. Dzięki inwestycji zostanie skanalizowana cała wieś, a nieczystości będą przepompowywane do oczyszczali w Strzegomiu - tłumaczy Mieczysław Łopatka, sołtys wsi Rusko.

Inwestycja pozwoli zaoszczędzić środki związane z utrzymaniem oczyszczalni w Rusku i zwiększy komfort życia mieszkańców tej miejscowości.

Fot. pixabay.com
2020-01-22 18:19 841 Rusko, kanalizacja, wodociągi, budowa

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb