.
.

Strzegom zyska nową nazwę ulicy

Odcinek ul. Kamiennej, łączący ul. Tadeusza Kościuszki z ul. Ignacego Paderewskiego niebawem zyska nową nazwę, by uczcić pamięć szanowanego i lubianego ks. kanonika Marka Żmudy. Wniosek w tej sprawie złożyła radna Bogumiła Skóra na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Strzegomiu.

Ks. Marek Żmuda był pierwszym proboszczem parafii pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej z Góry Karmel oraz  Honorowym Obywatelem Strzegomia.

- Był człowiekiem otwartym, służącym każdemu pomocą, lubianym i szanowanym. W październiku 2006 roku ks. Marek Żmuda otrzymał tytuł kanonika katedralnego. Pełnił także zaszczytną funkcję kapelana branży kamieniarskiej - mówi Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Duchowny był opiekunem młodzieży, bezrobotnych, zagrożonych patologią. Swoją szczególną troską ogarniał rodziny i całe dzieło wychowania młodego pokolenia. Zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 60 lat.
 
Dla uczczenia pamięci ks. Marka Żmudy, nadana nazwa ulicy będzie pochodziła od imienia i nazwiska kapłana. Już wkrótce projekt uchwały w tej sprawie trafi na sesję Rady Miejskiej w Strzegomiu i najprawdopodobniej zostanie przyjęty przez aklamację.
2020-10-14 20:12 944 ks. Marek Żmuda, Bogumia Skóra, nazwa ulicy, Rada Miejska, Strzegom

Komentarze

~Strzegom

Popieram fajny pomysł

~Pol900

Jestem za!

~Sperr

To jak to teraz będzie. Od Getta do Kościuszki będzie Kamienna, potem księdza Marka. A potem dalej od Paderewskiego do św Anny znów Kamienna? Tak chyba w Europie całej nie ma takiego rozdzielania ulic. Ale w Strzegomiu wszystko można.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb