Strzegomianie podzielili się opłatkiem [FOTO]

15 grudnia przy Bazylice Mniejszej w Strzegomiu odbyła się miejska wigilia, na której nie zabrakło potraw i świątecznych życzeń. Mimo kapryśnej pogody, mieszkańcy nie zawiedli i nadali spotkaniu niepowtarzalny klimat, zwiastujący nadchodzące święta.
 
Boże Narodzenie to wyjątkowy czas miłości, radości, ale także refleksji i spotkań. Strzegomianie kolejny raz udowodnili, że potrafią te wartości pielęgnować w sobie, dzielić się nimi z innymi oraz przebaczać.
 
O stoły uginające się od wigilijnych potraw zadbały koła gospodyń wiejskich i sołectw z gminy Strzegom. Nie zabrakło pierogów, śledzików, barszczu czerwonego i makowców. Były to smaki znane z rodzinnych domów, dzieciństwa, a kojarzące się jednoznacznie ze świętami Bożego Narodzenia.
 
Tuż po wieczerzy odbył się świąteczny koncert w wykonaniu zespołu Golec uOrkiestra. Najpiękniejsze kolędy i pastorałki zabrzmiały w wyjątkowych aranżacjach, w towarzystwie tradycyjnych instrumentów. Wstęp na występ był bezpłatny.


2019-12-15 18:52 1802 Wigilia, wieczerza wigilina, miejska wigilia, Strzegom, Golec uOrkiestra

Komentarze

~zdziwiony

dobra = czy nie interesuje nikogo gdzie się podział Burmistrz? od incydentu kałowego wpadł jak kamień w wodę. Miał być w Torgau - nie ma info o tym. Na tej stronie i stronie miasta o relacjach z Torgau ani słowa.

~ziutka

Pana naszego Bóg opuścił jakiś czas temu. I nie ma się co dziwić. Po takich zagranicznych występach...dość medialnych...to też bym się w mysią dziurę schowała i nie wychodziła. Lustra z domu wyrzuciła by w twarz swoją nie spoglądać. Tak Panie zdziwiony, nie ma się czemu dziwić. Może gość siądzie wreszcie (treść usunięta przez administratora) i skończy z imprezami i hałasem w mieście.

~Rabbit

Ja nie wiem , nie byłem i nie widziałem , ale na mój prosty męski łeb... Gdyby był niewinny to w sądzie sprawę by zakończył a nie właził pod kamień spod którego nie powinien nigdy wychodzić

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb