Święto Granitu rozpoczęte! [FOTO]

Występami strzegomskiej formacji Ślad oraz zespołów Milano i Top One rozpoczęło się Święto Granitu Strzegomskiego. Impreza potrwa aż do niedzieli, a organizatorzy zapewniają wiele atrakcji tematycznych w kilku specjalnie przygotowanych przestrzeniach.

14 czerwca wystartowało Święto Granitu Strzegomskiego, które w tym roku pierwszy raz będzie trwało przez 3 dni. Imieniny miasta rozpoczęły się w przestrzeni Centrum Aktywności Społecznej Karmel od wernisażu strzegomianina – Mirosława Sosnowskiego oraz premiery filmu o Strzegomskim Biennale Rzeźby w Granicie 2018. 

W przestrzeni miejskiego Rynku, jako pierwszy na scenie pojawił się rodzimy zespół Ślad. Bracia Oryńczak w bluesowych klimatach rozśpiewali publiczność utworem „Na kamieniu kamień”, który stał się hymnem Święta Granitu. Następnie gości zabawiły zespoły Milano i Top One, które są uważane za prekursorów gatunku disco polo.

Prócz strawy dla oka i ucha, strefa Food Truck zapewniła stawę dla brzucha, promując jedzenie uliczne. Mobilne kuchnie oprócz flagowców tzw. ulicznego jedzenia – hamburgerów, serwowały potrawy z całego świata. Nie zabrakło dań wegetariańskich i wegańskich oraz słodkości.

Przenosząc się do Parku Miejskiego można było poczuć zapach historii i ogniska. Tam bowiem swoją wioskę średniowieczną rozbiło Bractwo Rycerskie Joannitów Strzegomskich wraz z zaproszonymi bractwami z całego kraju.

Na sobotę organizatorzy przygotowali jeszcze więcej atrakcji. Drugi dzień imienin miasta rozpocznie się od profilaktycznych badań medycznych, warsztatów kamieniarskich oraz biegu ulicznego Strzegomska Dwunastka. Na scenie pojawią się amatorskie grupy artystyczne oraz gwiazdy: Janek Samołyk, Nullizmatyka i Sarsa. W międzyczasie będzie można odwiedzić wioskę rycerską w Parku Miejskim oraz kibicować podczas turnieju szachowego i gier komputerowych w Strzegomskim Centrum Kultury.

Niedziela przyniesie wiele emocji związanych z  VIII Turniejem Rycerskim, Świętem Truskawki zorganizowane przez sołectwa z gminy Strzegom oraz koszykarskimi emocjami z Kacprem Lachowiczem. Niedzielny wieczór wypełnią koncerty: Michała Szpaka i Sławomira. Imieniny miasta zakończy pokaz zorganizowany przez teatr ognia.

Fot. Sebastian Tyniecki

2019-06-14 23:01 2320 Święto Granitu Strzegomskiego 2019

Komentarze

~Agula

Dzięki Strzegom za koncert Top One.

Byłem kościole i modły wnosiłem by lało, by gradem biło. Choć ryja nie darłem na rynku, to zostałem wysłuchany. Można?....można. Chyba dziś jeszcze do kościoła pójdę. Może też mnie wysłuchają?

Powiem tak. Kto go sprowadził do naszego miasta? Kto zaprosił? Kto wydał kasę? Sławek okazał się zwykłym plagiatorem. Swoje własne utwory szybko wyczerpał. (nie wielki dorobek ma ten "artysta") i zaczęło się VOX, Skaldowie i mydełko FA. Darłem ryja, że to ukradzione utwory. Ale nikt mnie słyszał, bo ten goguś tak głośno ustawił nagłośnienie, żeby Rycha nikt nie słyszał. Słaaaaawwwwweeeeek cienki bolo jesteś. Spadaj do tańca z gwiazdami...choć gwiazda z ciebie żadna. To mówiłem ja...Rycho

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb