Reklama


Reklama


Reklama

Tłumy pożegnały Ryszarda Wiklińskiego - Honorowego Obywatela Strzegomia [FOTO]

W środę 17 kwietnia w Strzegomiu pożegnano szanowanego i zasłużonego dla lokalnej społeczności Ryszarda Wiklińskiego, który zmarł w wieku 75 lat. Na ceremonię przybyły tłumy. W ostatnim pożegnaniu towarzyszyli mu najliczniej przedstawiciele środowiska związanego ze strażą pożarną, ale przede wszystkim rodzina i przyjaciele.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w Bazylice Mniejszej w Strzegomiu od przemówień okolicznościowych. W samo południe ks. prałat Marek Babuśka odprawił mszę św. w intencji zmarłego.  Ostatnie pożegnanie Honorowego Obywatela Strzegomia - śp. Ryszarda Wiklińskiego odbyło się na cmentarzu komunalnym przy ulicy Olszowej.

Służba w straży pożarnej była dla śp. Ryszarda Wiklińskiego życiową pasją, powołaniem i wielką radością. Z wielkim zaangażowaniem ratował ludzi i dobytek, prowadził piękną działalność społeczno-kulturalną, edukacyjną wśród dzieci i młodzieży, dbając jednocześnie o infrastrukturę strażacką. Lubił pracę z ludźmi i wychowywał kolejne pokolenia strażaków. Był wspaniałym organizatorem, uczestniczył we wszystkich uroczystościach.
 
Za swoją aktywność na wielu polach radni Rady Miejskiej w Strzegomiu nadali mu tytuł „Honorowego Obywatela Strzegomia”. Uchwałę podjęto w dniu 31 marca 2014 r.

źródło: Gmina Strzegom (opr. red.)
fot.: Gmina Strzegom
2024-04-17 14:48 1472 pogrzeb, Ryszard Wikliński, Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb