.
.

Tragiczny pożar przy ul. Górniczej! [FOTO+FILM]

5 kwietnia wybuchł pożar w budynku wielorodzinnym przy ul. Górniczej w Strzegomiu. Płonęło poddasze i dach. Niestety jedna osoba nie żyje.

Ogień wybuchł po godzinie 13:00 na poddaszu trzypiętrowego budynku wielorodzinnego przy ul. Górniczej 1 w Strzegomiu. W pożarze zginęła jedna osoba.

- Zanim strażacy przybyli na miejsce, lokatorzy budynku zdołali się ewakuować. Na ostatnim piętrze pozostał jeden człowiek, który niestety jest ofiarą pożaru. Strażacy odkryli zwęglone ciało i na razie nie wiadomo, kim jest zmarła osoba - tłumaczy mł. asp. Paweł Szydłowski, oficer prasowy PSP w Świdnicy.

Policja ewakuowała także mieszkańców sąsiedniego budynku z numerem 3. Akcja była na tyle skomplikowana, że silny wiatr zagrażał rozprzestrzenieniu się ognia na sąsiednią kamienicę. Na szczęście strażakom udało się profesjonalnie i sprawnie opanować ogień.

Na miejscu pracuje 12 zastępów straży pożarnej: OSP Strzegom, OSP Tomkowice, OSP Rogoźnica, OSP Goczałków, OSP Stanowice, JRG Świebodzice, JRG Świdnica i PSP Świdnica.

Dogaszanie budynku może potrwać do godzin wieczornych.

2020-04-05 16:56 4143 pożar, Górnicza, Strzegom, zwłoki, ofiara śmiertelna

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb