Transportowcy zorganizowali Piknik Rodzinny [FOTO]

Kurs udzielania pierwszej pomocy, symulator dachowania, pokaz strażaków z OSP Tomkowice, pojazdy policyjne, ciężarowe i militarne były atrakcjami Pikniku Rodzinnego zorganizowanego przez Dolnośląskie Stowarzyszenie Transport i Ekologia Strzegom. Nie zabrakło także zespołu muzycznego i poczęstunku dla gości.

31 sierpnia br., w ostatni weekend tegorocznych wakacji na parkingu przy hali sportowej OSiR w Strzegomiu odbył się Piknik Rodzinny z wieloma atrakcjami w duchu promocji bezpieczeństwa rodziny, w ruchu drogowym. Otwarcia dokonał zarząd Dolnośląskiego Stowarzyszenia Transport i Ekologia Strzegom.

Największym zainteresowaniem cieszył się symulator dachowania, symulator hamowania i alkogogle, które pozwalały doświadczyć uczestnikom ekstremalnych sytuacji i uzmysłowić, jak istotne jest zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa na drogach i czym może się zakończyć ich nieprzestrzeganie.

W trakcie imprezy zorganizowany został również pokaz udzielania pierwszej pomocy. Każdy mógł się przeszkolić na wypadek nagłej sytuacji, w której musiałby stać się ratownikiem. Kurs obejmował podstawowe zasady i procedury zachowania, które mają na celu podtrzymanie życia lub zminimalizowanie niekorzystnych skutków zdarzenia.

Pokaz akcji ratunkowej, był jednym z bardziej spektakularnych punktów imprezy. Druhowie z OSP Tomkowice odtworzyli sytuację, w której przedstawili kolejne czynności realizowane przez strażaków tj. dojazd do miejsca zdarzenia, zabezpieczenie miejsca wypadku, rozpoznanie sytuacji, wykonanie stabilizacji pojazdu, wykonanie dostępu do poszkodowanego przy pomocy ratowniczych narzędzi hydraulicznych, ewakuację poszkodowanego i udzielenie kwalifikowanej, pierwszej pomocy.

Podczas Pikniku Rodzinnego  zaprezentowano również nowoczesne pojazdy ciężarowe, spełniające wysokie normy ekologiczne emisji spalin EURO 6, naczepy i opony.


Uwagę dzieci i dorosłych przyciągnęły pojazdy militarne oraz doskonale wyposażony motocykl i nieoznakowany radiowóz policyjny marki BMW, będący w dyspozycji Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Na najmłodszych czekały dmuchane zjeżdżalnie, gry, zabawy, klaun, magiczne bańki, malowanie twarzy oraz kącik plastyczny. Czas spotkania umilał poczęstunek kulinarny, a w tle grał zespół Raj. Wszystkie atrakcje imprezy były nieodpłatne

2019-08-31 19:49 2626 piknik rodzinny, Dolnośląskie Stowarzyszenie Transport i Ekologia Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb