W Morawie startuje jeździecki triatlon!

Ponad 400 koni na starcie, 10 tras crossu, wybitni jeźdźcy z czołówki rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej oraz emocjonująca walka o Puchar Narodów - zawody LOTTO Strzegom Horse Trials już od najbliższego czwartku na hipodromie w Morawie.
 
Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego nazwany jest także jeździeckim triatlonem. To jeden z najbardziej widowiskowych sportów konnych, podczas której para koń-jeździec musi zaliczyć trzy próby: ujeżdżenie, cross i skoki przez przeszkody. Przez cztery dni jeździeckie pary z 22 krajów zmierzą się w 12 konkursach różnym stopniu trudności – w tym w konkursie Pucharu Narodów, najwyższej rangą rywalizacji w WKKW w Polsce. Cykl pucharowy ruszył w maju w Wielkiej Brytanii, w Strzegomiu rozstrzygnie się trzecia runda z serii. W klasyfikacji generalnej prowadzą Szwedzi.
 
- Rekordowo zapowiada się także rywalizacja na crossie – mówi Marcin Konarski, przewodniczący komitetu organizacyjnego. - Próba terenowa będzie rozgrywania podczas trzech dni. Po raz pierwszy jeźdźcy będą rywalizowali aż na10 trasach o łącznej długości ponad 37 kilometrów, a najdłuższa z nich mierzy 5700 metrów. Stanie na nich ponad 200 przeszkód o maksymalnej wysokości 120 cm.
 
W strzegomskim turnieju weźmie udział wielu wybitnych sportowców, w tym siedmiu zawodników z pierwszej 50-tki aktualnego rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, m.in. multimedalista Michael Jung z Niemiec, aktualny i dwukrotny mistrz olimpijski, czy Australijczyk Andrew Hoy – srebrny medalista olimpijski i trzykrotny mistrz olimpijski w klasyfikacji drużynowej. Na starcie nie zabraknie najlepszych polskich WKKW-istów, m.in. aktualnego mistrza Polski Pawła Spisaka oraz niedawnych zdobywców kwalifikacji olimpijskich i członków kadry.  
 
W czwartek i piątek zawodnicy rozpoczną rywalizację w ujeżdżeniu. Cross, czyli bieg z przeszkodami w pełnym galopie, najbardziej spektakularna próba zostanie rozegrany w piątek, sobotę i w niedzielę. Ostateczna rozgrywka i wyłonienie zwycięzców nastąpią w niedzielę podczas konkursów skoków przez przeszkody i crossu.
 
Poza programem sportowym na widzów czekają efektowne pokazy jeździeckie: występy akrobatyczne grupy Andrzeja Woźniaka, pokazy podkuwaczy koni w wykonaniu grupy „Farriers of Małopolska", a także strefa wystawców „Polska smakuje" oraz LGD „Szlakiem granitu", gdzie będzie można degustować i zakupić najwyższej jakości produkty polskich producentów.
 
W czwartek wstęp na zawody jest bezpłatny, w piątek kosztuje 10 zł, w sobotę i niedzielę -15 zł, karnet na wszystkie dni zawodów – 30 zł. Dzieci do lat 10 oraz mieszkańcy gminy Strzegom mają bezpłatny wstęp na imprezę, wystarczy okazać dowód osobisty lub legitymację szkolną.
 
Fot.: Leszek Wójcik
 
Program:
 
Czwartek, 27.06.2019
 
8.00-18.00 - Ujeżdżenie - konkursy międzynarodowe, w tym konkurs Pucharu Narodów
 
Piątek, 28.06 2019
 
8.00-18.00 - Ujeżdżenie - konkursy międzynarodowe i krajowe, w tym konkurs Pucharu Narodów
 
17.00 - Cross - konkurs kuców
 
Sobota, 29.06.2019
 
8.00-18.00 - Skoki - konkursy międzynarodowe i krajowe
 
10.00-17.30 - Cross - konkursy międzynarodowe, w tym konkurs Pucharu Narodów
 
Niedziela, 30.06.2019
 
8.00-18.00 - Skoki - konkursy międzynarodowe i krajowe, w tym konkurs Pucharu Narodów
 
10.00-15.00 - Cross - konkursy międzynarodowe i krajowe
 
Pokazy jeździeckie grupy akrobatycznej Andrzeja Woźniaka
 
Pokaz potęgi skoku pieszo w wykonaniu jeźdźców z Ośrodka Jeździeckiego Stragona
 
Pokaz podkuwaczy koni w wykonaniu grupy „Farriers of Małopolska"
 
Bezpłatne przejażdżki na kucykach
 
2019-06-24 14:39 1272 WKKW, Morawa, LOTTO Strzegom Horse Trials, Marcin Konarski

Komentarze

~wilgo

Zawody jak marzenie. Tylko czemu drogę mi zamknęli i muszę walić kilometry dodatkowe jadąc objazdami? Wiem, wiem impreza jest raz w roku. Ale guzik mnie to obchodzi.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb