.
.

Wojsko zaangażowane w pomoc policji!

Dwunastu żołnierzy wspomaga funkcjonariuszy policji z powiatu świdnickiego. Mieszane patrole są prowadzone także w gminie Strzegom i mają na celu egzekwowanie przestrzegania zaostrzonych środków bezpieczeństwa, wprowadzonych w związku z rozwojem epidemii koronawirusa.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 25 marca do 11 kwietnia w życie wchodzą nowe ograniczenia w związku z rozwojem epidemii koronawirusa. By skuteczniej egzekwować od mieszkańców przestrzeganie zaostrzonych środków bezpieczeństwa, na pomoc policji skierowano wojsko.

- Dwunastu żołnierzy Jednostki Wojskowej 4071 z Żagania wspomaga funkcjonariuszy policji z powiatu świdnickiego. Nasi przyjaciele z armii wspierają działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego w trakcie stanu epidemii. Uczestniczą m.in. w patrolach policyjnych - tłumaczy asp. Szymon Szczepaniak, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

Zakaz przemieszczania się!

Od 25 marca do 11 kwietnia wprowadzono zakaz swobodnego przemieszczania się po kraju, poza wyjątkowymi sytuacjami:

  • dojazd do pracy (zarówno pracownicy, jak i przedsiębiorcy i rolnicy będą mogli podróżować do miejsca swojej pracy, a także wybrać się w celu kupienia towarów i usług związanych z tą działalnością)

  • wolontariat (chodzi o pomaganie osobom starszym lub potrzebującym, którzy przebywają na kwarantannie)

  • załatwienie spraw niezbędnych do życia codziennego (zakupy w sklepie lub aptece, wizyta u lekarza, opieka nad potrzebującymi lub spacer z psem)

Istotne w tych obostrzeniach jest, że przemieszczać można się jedynie w grupie do dwóch osób. Z tej zasady są jednak zwolnione rodziny.


Wysoka kara za łamanie obostrzeń!

W związku z epidemią rząd zakazał imprez masowych oraz zgromadzeń i zebrań. Kara za nieuzasadnione gromadzenie się może wynieść nawet 5 tys. zł.

Maksymalnie pięć osób na mszach i pogrzebach

Powyższe ograniczenia, poza rodzinami, nie dotyczą osób biorących udział w wydarzeniach o charakterze religijnym. W tym przypadku w mszach (np. pogrzebach i ślubach) udział może wziąć maksymalnie 5 osób plus te, które sprawują posługę. 

Fot. UM w Świdnicy.

 
 
2020-03-25 11:59 1255 koronawirus, Strzegom, policja, wojsko

Komentarze

Szczególnie młodzież pod sklepem AS w Rynku się tym zakazem przejęła. Darłem na nich ryja ale się nie bardzo przejęli Rycha darciem ryja.

~Lucek

Dwunastu żołnierzy na powiat? Ooo, to duże wsparcie. Ale pewnie to jest połowa Polskiej Armii. Jak tyle nasz kraj ma wojska, to i może ze 12 samolotów, 6 śmigłowców, 9 i pół czołga, i chyba ze cztery okręty.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb