Wolontariusze oddali ponad 12 litrów krwi!

29 listopada, podczas strzegomskiej zbiórki krwi, wolontariusze oddali ponad 12 litrów życiodajnego płynu. Dom parafialny przy ul. Kościuszki odwiedziło 27 osób.

-Na krwiodawców zawsze można liczyć. 27 dawców przekazało ponad 12 litrów krwi bardziej potrzebującym. Bardzo Wam za to dziękujemy – mówi Grzegorz Sulima, współorganizator akcji w Strzegomiu.

Najbliższa zbiórka krwi w mieście odbędzie się 28 grudnia br. przy hali widowiskowo-sportowej strzegomskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Przypominamy, że krew może oddać osoba zdrowa, w wieku od 18 do 60 lat (w przypadku dawcy wielokrotnego za zgodą lekarza do 65 roku życia), ważąca powyżej 50 kg. Stan zdrowia dawcy powinien odpowiadać niezbędnym wymaganiom zdrowotnym, aby pobranie krwi nie wywołało ewentualnych ujemnych skutków dla jego stanu zdrowia lub stanu zdrowia przyszłego biorcy.

Każdy wolontariusz po oddaniu krwi może liczyć na odbiór ekwiwalentu kalorycznego, a w czasie pandemii dwa dni wolnego od pracy (w dniu oddania i w dniu następnym do godz. 24:00).

Fot.: Tomasz Kosiewicz
2021-11-30 20:29 481 akcja, krwiodawstwo, RCKiK, Wałbrzych, Strzegom

Komentarze

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27858817,slask-kobieta-zmarla-na-ulicy-w-strzegomiu-wolna-karetka-przyjechala.amp

W STRZEGOMIU NIE MA OD LISTOPADA JEDYNEJ KARETKI I DOSTĘPU DO KARETKI !!!!!! MUSICIE PAŃSTWO SAMI POJECHAĆ WŁASNYM SAMOCHODEM W NAGŁYCH PRZYPADKACH CHOROBY WASZYCH DZIECI, RODZICÓW, DZIADKÓW NAJPIERW Z CHORYM DO NAJBLIŻSZEJ PRZYCHODNI ZDROWIA PO SKIEROWANE DO SZPITALA I POJECHAĆ Z TYM SKIEROWANIEM DO SZPITALA "LATAWIEC" W ŚWIDNICY. POINFORMUJCIE SWOICH DZIADKÓW I RODZICÓW, ŻE MUSZĄ DO WAS ZADZWONIĆ, GDZY SIĘ ŹLE POCZUJĄ, BO DZWONIENIE I CZEKANIE NA KARETKĘ MOŻE MIEĆ FATALNE SKUTKI.

~Uczeń zs

W artykule są nieścisłości. Napisano, że kolejna zbiórka krwi odbędzie się 28.12 a tym czasem wczoraj krwiobus przyjmował kwiodawcow przy zespole szkół na krótkiej

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb