.
.

Wpadł z narkotykami

Policjanci z Komisariatu Policji w Strzegomiu zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, z której można by uzyskać ponad 545 porcji handlowych narkotyku.

Policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Strzegomiu prowadząc czynności dotyczące zwalczania przestępczości narkotykowej w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego podejrzanego o posiadanie środków odurzających. 
 
- W trakcie przeszukania pomieszczeń garażu użytkowanego przez 20-latka, na stole roboczym funkcjonariusze ujawnili foliową reklamówkę, w której znajdowały się małe woreczki foliowe z zawartością suszu roślinnego koloru brunatno-zielonego, który poddano badaniom na testerze narkotykowym – mówi st. sierż. Magdalena Ząbek, Oficer Prasowy KPP Świdnica. - Okazało się, iż zabezpieczona substancja to marihuana. 
 
W trakcie przeszukania mieszkania należącego do mężczyzny zabezpieczono kolejne porcje marihuany. 20-latek posiadał łącznie ponad 545 porcji handlowych tego narkotyku. Mężczyzna został zatrzymany, a w trakcie przesłuchania powiedział policjantom, iż narkotyk miał na własny użytek. 
 
Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. 
 

Źródło: KPP Świdnica
2018-07-30 13:51 1269 Narkotyki Policja Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb