Zapłonęło 96 zniczy [FOTO]

W dniu 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej przedstawiciele gminy Strzegom zapalili 96 zniczy, upamiętniających ofiary tragedii. Wymiar uroczystości miał charakter symboliczny z uwagi na stan epidemii.

10 kwietnia przy pomniku 1000-lecia Państwa Polskiego odbyła się skromna uroczystość upamiętniająca 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Zbigniew Suchyta - burmistrz Strzegomia oraz Tomasz Marczak - przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu zapalili 96 zniczy, czyli tyle ile ofiar pochłonęła tragedia.

Przypomnijmy, do katastrofy polskiego samolotu TU-154 doszło w Smoleńsku, w sobotę, 10 kwietnia 210 roku o godzinie 8:41 czasu środkowoeuropejskiego letniego. Zginęło w niej 96 osób, a wśród nich para prezydencka: Lech i Maria Kaczyńscy. Wśród ofiar znaleźli się także ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa osiemnastu parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.
2020-04-10 10:19 1598 katastrofa smoleńska, Zbigniew Suchyta, Tomasz Marczak, Strzegom

Komentarze

~Zibi123

A gdzie dwa metry odległości? Dlaczego są tam trzy osoby??!!! To już nielegalne zgromadzenie!!! Gdzie policja?!

~Stiopa

awsze Zbigniew był jakiś inny. Opuszczony przez Boga robił zawsze przeciw logice i ludziom. Teraz przeciw rozporządzeniom i ustawom rządowym. Byle tylko być na stornach portali i gazet. Nawet można się przefarbować i postępować tak jak inny mały człowieczek i jego świta rządna władzy. Te zdjęcia są dowodem na to, jak ludzie będący u władzy nas traktują. Mogli by chociaż dla oka założyć maski.Ale jak widać prawo jest dla niewolników nie dla kasy panów. Tylko, ci panowie, to tacy panowie, że mimo stanowisk u władzy to arogancja wychodzi z nich na każdym kroku.

~Ja cię

Stiopa ... Brawo , chętnie coś bym dodał ale komentarz jest tak trafny i kompletny że nie mogę . Szkoda tylko że adresat nie zrozumie ani słowa , pozdrawiam

~Loko4

No jak to ? To nie wiedziecie, że pan burmistrz, śladem obozu rządzącego wykonuje swoje czynności służbowe i zawodowe, związane z reprezentowaniem całego narodu polskiego (Strzegomskiego)

~Aramis

Jedziecie po naszych, a w Warszawie pod pomnikami śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego co sie działo? Czepiacie się...

~GOŚĆ i

A może odrobina empatii ?

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb