Zatańczyli przeciw przemocy

Seks bez wyraźnej zgody jest gwałtem - takie hasło towarzyszyło tegorocznej edycji międzynarodowej akcji Nazywam się Miliard / One Billion Rising, która po raz trzeci odbyła się w Strzegomiu. Zebrani przez taniec manifestowali przeciwko przemocy wobec kobiet.

Flash mob, który rozpoczął się 14 lutego o godzinie 17.00 na strzegomskim Rynku skupił ponad 50 uczestników. Podczas tegorocznej edycji, nagłaśniany był temat przemocy seksualnej, uznając że  seks bez wyraźnej zgody jest gwałtem.

- Różowa czapka jest jednym z symboli naszego protestu. Dziś tańczymy ten sam numer na całym świecie, ponieważ właśnie przez taniec można bardzo wiele przekazać. Układ jest prosty, ale wymowny i jak widać skupił sporo uczestników – mówi Diana Szwed, współorganizatorka i uczestniczka happeningu.

Nazywam się Miliard jest ogólnoświatową kampania społeczna przeciw przemocy wobec kobiet, zapoczątkowaną w 2011 przez Eve Ensler. W tym roku polska edycja akcji odbywała się pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich

 
2019-02-14 18:13 1945 Nazywam się Miliard, One Billion Rising, Strzegom, Rynek

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb