Zbiory minerałów z całego świata ozdobią strzegomski „Karmel” [FOTO]
Agaty, kwarce, turkusy i inne minerały z całego świata zaprezentują kolekcjonerzy podczas XXXVIII Giełdy Minerałów w Strzegomiu. Wydarzenie tradycyjnie odbędzie się w niedzielę, podczas Święta Granitu Strzegomskiego.
Tradycja strzegomskich giełd sięga końca lat 70., którą zapoczątkowało nieistniejące już Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Strzegomskiej. Edmund Szczepański, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Strzegomskiej przypomina, że w 1978 roku miała miejsce pierwsza edycja wydarzenia, która jednocześnie była pierwszą tego typu giełdą w Polsce.
Od 1998 roku organizację wydarzenia przejęło Towarzystwo Miłośników Ziemi Strzegomskiej, które po dziś dzień kontynuuje tę tradycję.
Najbliższa, XXXVIII Giełda Minerałów w Strzegomiu odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca br. w Centrum Aktywności Społecznej „Karmel”. Na stoiskach kilkudziesięciu wystawców, oprócz minerałów, nie zabraknie skamielin oraz biżuterii z kamienia naturalnego.
Fot.: archiwum NaszStrzegom.pl
Fot.: archiwum NaszStrzegom.pl
Komentarze
Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy