.
.

Żywa historia w PSP nr 4 w Strzegomiu [FOTO]

Obchody Dnia Sybiraka w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Strzegomiu stały się już tradycją. 25 września w uroczystościach gościli przedstawiciele środowisk sybirackich ze Strzegomia, Świebodzic, Świdnicy i Warszawy. Obecność bohaterów w walce z okrucieństwem Syberii była żywą lekcją historii.

- Takie spotkania odbywają się w naszej szkole co najmniej od 15 lat i są najbogatszym źródłem historii dla uczniów. Wspomnienia Sybiraków uczą pokory, szacunku dla ludzi i Ojczyzny – tłumaczy Janina Klonowska, dyrektor PSP nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegomiu.

Podczas uroczystości, prócz przemówień i wręczenia odznaczeń, uczniowie z klasy 8 D i chór szkolny, pod kierownictwem Małgorzaty Wieszewskiej i Anny Maliny, przygotowali specjalny program artystyczny.

W obchodach Dnia Sybiraka uczestniczyli Jerzy Orabczuk – prezes Koła Związku Sybiraków w Strzegomiu, Adam Mitelsztet – wiceprezes Zarządu Głównego Związku Sybiraków w Warszawie, przedstawiciele Kół Związku Sybiraków w Świebodzicach i Świdnicy, włodarze gminy Strzegom i duchowieństwo, nauczyciele i uczniowie z PSP nr 4.

2019-09-25 12:17 1668 Dzień Sybiraka, PSP nr 4, Jerzy Orabczuk

Komentarze

~Gracek

Ja tam byłem

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb