„Babie lato na ludowo” w Goczałkowie [FOTO]

14 września odbyła się kolejna edycja Przeglądu Zespołów Folklorystycznych pn. „Babie lato na ludowo” w Goczałkowie. Na scenie zaprezentowało się kilkanaście formacji ludowych z regionu. Nie zabrakło wspólnego śpiewania, tańców i poczęstunku dla gości.

Pierwszy Przegląd Zespołów Folklorystycznych w Goczałkowie odbył się w 2015 roku i po ubiegłorocznej przerwie powrócił do grafiku imprez odbywających się w gminie Strzegom. „Babie lato na ludowo” jest przestrzenią dla prezentacji zespołów ludowych z regionu oraz formą otwartego koncertu dla mieszkańców i gości.

W tym roku zaprezentowały się m.in. zespoły: Perła, Przyjaciółki, Echo Bolkowa, Sybiraczki i Kresowianie, Kulinianie, Żarowianie i Goczałkowianie, którzy są jednocześnie gospodarzem imprezy.

Przypomnijmy, że Zespół Folklorystyczny Goczałkowianie z Goczałkowa działalność artystyczną rozpoczął w 1974 roku. Założycielką i wieloletnia kierowniczką formacji była Anna Sawicka. W historię zespołu wpisało się także wielu innych pasjonatów folkloru: Jan Rymar, Michalina Madej, Celina Dudyk, Jan Telka przez lata dbali o dorobek artystyczny i kreowali wizerunek grupy.

Goczałkowianie to zespół liczący obecnie kilkanaście osób, w tym również dzieci. Ma zróżnicowany repertuar, w którym znajdują się piosenki zarówno biesiadne, ludowe jak i religijne. Od roku 2017 kierownikiem zespołu jest jego wieloletni członek - Andrzej Herbik.

2019-09-14 15:58 1910 Babie lato na ludowo, Goczałkowianie, Goczałków, 2019

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb