.
.

Będzie "blokada" Strzegomia?!

Trwa kolejny dzień protestów przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który uznał aborcję, ze względu na wady płodu, za niekonstytucyjną. Na jednym z portali społecznościowych pojawiło się wydarzenie pn. "Blokada", które jest zapowiedzią akcji protestacyjnej i blokady ronda w Strzegomiu.

Ogólnopolski Strajk Kobiet od wielu dni organizuje wydarzenia, mające być sprzeciwem dla zaostrzenia prawa dotyczącego przerywania ciąży. Do manifestacji doszło w całym kraju, w tym w wielu miastach powiatu świdnickiego.

Inicjatorzy akcji zapowiedzieli na poniedziałek blokady i utrudnienia w ruchu w całej Polsce. O godzinie 16.00 ma ruszyć globalna akcja "Blokada".  Za jednym z wydarzeń, opublikowanym m.in. na Facebooku, podobny protest ma odbyć się w Strzegomiu.

- W poniedziałek 26 października o godzinie 16.00 blokujemy rondo! Bądźmy tam razem! - czytamy w opisie wydarzenia.

Przypomnijmy, w czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją, na co nie godzą się m.in. organizatorzy Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.
2020-10-26 07:34 1078 Blokada, Strzegom, Ogólnopolski Strajk Kobiet

Komentarze

~Świdnica

A starczy policjantów na obstawę

~ryży koń

Nie rozumiem tylko czemu blokada ronda ma się odbyć. Przecież kierowcy nie mają nic wspólnego z aborcją i wymysłami kościoła i PiS-u. Niech blokują kościoły, urzędy państwowe czy instytucje które zajmują się tworzeniem głupiego prawa. Ale rondo??? Taka blokada niczego nie zmieni, a tylko wkurzy kierowców.

~Marta

Co za głupota. Na szczęście normalni ludzie siedzą w domu.

~Strzegom

Jest zakaz zgromadzeń do 5 osób zobaczymy co zrobi Strzegomska policja

~Zibi 1966

A kto to napisał taki artykuł czyżby osoba która to pisała wstydzi się podpisać przecież raźniej w kupię iść pod kościół pokrzyczeć. Nie pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb