Czarny wtorek w gminie Strzegom

30 czerwca mieszkańców gminy Strzegom obiegły wiadomości o śmierci ks. Marka Żmudy, proboszcza parafii pw. Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej w Strzegomiu oraz Andrzeja Falkiewicza, wieloletniego organisty z tej samego kościoła.

Ksiądz kanonik Marek Żmuda był proboszczem w strzegomskiej parafii, ale Honorowym Obywatelem Strzegomia.

- Był człowiekiem otwartym, służącym każdemu pomocą, lubianym i szanowanym. W październiku 2006 roku ks. Marek Żmuda otrzymał tytuł kanonika katedralnego. Pełnił także zaszczytną funkcję kapelana branży kamieniarskiej - mówi Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Był opiekunem młodzieży, bezrobotnych, zagrożonych patologią. Swoją szczególną troską ogarniał rodziny i całe dzieło wychowania młodego pokolenia. Zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 60 lat.

To nie jedyna smutna wiadomość, ponieważ tego samego dnia odszedł Andrzej Falkiewicz (61 lat), wieloletni organista z tej samej parafii. Mężczyzna był jednym z poszkodowanych w wypadku, do którego doszło 22 czerwca br. w jaroszowskim zakładzie. 

- Wspaniały człowiek, kolega - tak w mediach społecznościowych wypowiadają się o Andrzeju Falkiewiczu mieszkańcy gminy Strzegom.

Ksiądz Marek Żmuda i Andrzej Falkiewicz niewątpliwie odgrywali wielką rolę w życiu religijnym, społecznym i kulturalnym na terenie miasta i gminy Strzegom.

Fot.: parafiastrzegom.pl
2020-06-30 16:25 2608 ks. Marek Żmuda, Andrzej Falkiewicz, parafia Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej

Komentarze

~jakubwy290

Wieczny odpoczynek racz im dać panie a światłość wiekuista niechaj im świeci

~Szpunti

Niech odpoczywają w spokoju.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb