.
.

Frida rozkochała w sobie publiczność [FOTO]

Sala pełna publiczności, wielkie emocje i znakomita gra Martyny Kliszewskiej - tak można podsumować spektakl "Frida. Życie Sztuka Rewolucja". Przedstawienie miało swoją premierę w Strzegomiu w Dzień Kobiet.
 
- Przedstawiona dziś sztuka jest istotnym głosem w kobiecym życiu i idealnie pasuje do dzisiejszego dnia, jakim są obchody naszej kobiecości - mówiła Martyna Kliszewska, odtwórczyni roli Fridy.
 
"Frida. Życie Sztuka Rewolucja" jest pierwszym, polskim spektaklem teatralnym, inspirowanym życiem i twórczością meksykańskiej malarki Fridy Kahlo, której 110 rocznicę urodzin obchodzono na całym świecie w 2017 roku.
 
8 marca na deskach Strzegomskiego Centrum Kultury, monologowi Martyny Kliszewskiej w roli Fridy, towarzyszyły wielkie emocje i porywająca muzyka, trzymające w napięciu publiczność do samego końca przedstawienia.
 
Pełen uniesień monodram nie tylko był spotkaniem z Fridą, najsłynniejszą na świecie meksykańską malarką, ale również próba przyjrzenia się kobietom przez pryzmat ich udziału
w historii światowej sztuki malarskiej.  Poetycki zapis dramaturgiczny pomógł zrozumieć świat Fridy Kahlo, w którym radość i szczęście stało w cieniu cierpienia, dając jednak nadzieję i siłę do walki o własną twórczość i pełne pasji życie.
 
Tekst: Olga Czuk
Zdjęcia: Sebastian Tyniecki

2020-03-08 20:22 521 Frida, SCK, Martyna Kliszewska,

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb