Gmina wypowiada wojnę dłużnikom [FILM]

6,2 mln zł zadłużenia mieszkańców za mieszkania, komórki, ogródki i garaże oraz perspektywa budowy mieszkań socjalnych o podwyższonym standardzie były jednymi z tematów Rozmowy Dnia Radia Sudety 24. - Jeśli nie będą płacić to czekają ich konsekwencje - powiedział twardo burmistrz Strzegomia.

4 czerwca gościem Rozmowy Dnia Radia Sudety 24 był Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia. Jednym z tematów była wojna, którą gmina Strzegom zmierza wypowiedzieć dłużnikom.  Chodzi o niebagatelną kwotę, opiewającą na 6,2 mln zł zadłużenia za mieszkania, komórki, ogródki i garaże.

- Rekordzistka ma zadłużenie 120 tys. zł i dopomina się godnych warunków życia. Jest zdrowa, nie płaci – bo nie - powiedział w rozmowie burmistrz Strzegomia.

Kolejnym z tematów poruszonych w audycji była budowa małych mieszkań o podwyższonym standardzie dla osób mieszkających w trudnych warunkach oraz noclegowni i pomieszczeń tymczasowych dla osób, które nie płacą czynszów.

Więcej w całej rozmowie:
2020-06-04 19:41 2965 Strzegom, Radio Sudety, Zbigniew Suchyta

Komentarze

~vvde20

I w tym wypadku akurat należy przyklasnąć burmistrzowi. Szkoda tylko, że tak długo zwlekano z jakimiś ruchami, kiedy długi narastały.

Co racja to racja. Dlaczego dopuszczono do tak dużego, jak na Strzegom, zadłużenia. Z lenistwa urzędników i niemocy burmistrza? Co się zmieni teraz, co nie mogło być zrobione wtej sprawie wcześniej? Może to, że teraz oprócz ogromnego zadłużenia, trzeba wydać następną kasę na budowę następnych mieszkań dla dłużników. Za które nadal nie będą oni płacić. Znowu ci co uczciwie płacą dołożą do nierobów i nieudaczników. Chyba muszę drzeć ryja by władza sprawniej działała.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb