Ktoś zrobił nielegalne składowisko opon! [FOTO]

28 listopada do redakcji portalu NaszStrzegom.pl zgłosił się czytelnik, wskazując nielegalne wysypisko opon ciężarowych na terenie gminy Strzegom. Zweryfikowaliśmy miejsce i okazało się, że opisana sytuacja polega na prawdzie. O komentarz poprosiliśmy włodarzy gminy Strzegom.

- Pomiędzy Modlęcinem, a Granicą na skraju lasu znajduje się nielegalne wysypisko opon ciężarowych. Urząd Miejski w Strzegomiu nie odpowiada na formy kontaktu. Składowisko zalega już drugi tydzień od momentu zgłoszenia - relacjonuje czytelnik.

Udało nam się zweryfikować opisane miejsce i faktycznie znaleźliśmy tam kilkanaście zużytych opon, pochodzących prawdopodobnie z aut ciężarowych. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy urzędników.

- Pismo w sprawie nielegalnego składowiska opon zostało przekazane przez Gminę Dobromierz i wpłynęło do tutejszego Urzędu w dniu 15.11.2019 r. W opisanej sprawie, gmina Strzegom wystosowała pismo do właściciela działki, na której zlokalizowane jest nielegalne składowisko opon z określeniem terminu oględzin. W dalszym etapie zostanie wydana decyzja nakazująca uprzątnięcie składowanych opon - tłumaczy Wiesław Witkowski, zastępca burmistrza Strzegomia.

Organem uprawnionym do wydania nakazu usunięcia odpadów z miejsc do tego nieprzeznaczonych jest wójt, burmistrz lub prezydent miasta. W związku z tym Urząd Miejski w Strzegomiu jest właściwym organem do reakcji w opisanej sprawie. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że problem szybko zniknie, a opony trafią na specjalne składowisko.

Niefrasobliwym właścicielom zużytych opon przypominamy, że najłatwiej je po prostu zostawić w serwisie lub wulkanizacji, gdyż te zbiorowo oddają gumy firmom zajmującym się recyklingiem. Samodzielne oddanie opon w takie miejsce może być niemożliwe, lub wiązać się z dodatkowymi kosztami dla oddającego. Jeśli jednak zgłosimy chęć pozbycia się ogumienia do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów, to odbiór zużytych opon powinien być zorganizowany bez dodatkowych opłat.

Fot.: Czytelnik
2019-12-02 18:42 1528 nielegalne wysypisko, Modlęcin, Granica, składowisko opon, stare opony

Komentarze

~zuza67

dzisiaj tam prchechodziłam i syf jest nadal :( ciekawe kiedy i czy WOGÓLE ktoś to pozbiera

~Obywatel

A widzieliscie w Stanowicach za cmentarzem niedaleko dawnego ujęcia wody pitnej na terenie ogrodzonym jakims plotkiem betonowym jakiś kamieniarz sobie zakopuję jakieś śmieci, w tym oleje i smary przy wysokim stanie wód gruntowych to chyba jest nie dopuszczalne!!!!! I pewnie nikt się tym nie interesuję.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb