Nowe wnętrza Komisariatu Policji w Strzegomiu [FOTO]

Od kilku miesięcy strzegomscy funkcjonariusze policji pracują w tymczasowej siedzibie przy Alei Wojska Polskiego 75. Niebawem przeniosą się do odnowionego komisariatu, w którym trwają intensywne prace remontowe. Komendant zapowiada powrót do nowych wnętrz z początkiem 2021 roku.

- Metamorfoza naszego komisariatu pozwoli na bardziej efektywną i wydajną pracę policjantów. Wykonywanie naszych obowiązków w tak nowoczesnych warunkach - z nowym wyposażeniem - to będzie czysta przyjemność. Pod koniec roku wrócimy z budynku ZUK-u do naszej nowo wyremontowanej siedziby i będziemy się przygotowywać, by ruszyć z dniem 1 stycznia 2021 r. - tłumaczy Piotr Galicki, komendant KP w Strzegomiu.

Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe we wnętrzu budynku oraz rewitalizacja elewacji. W ramach trwającego od końca października 2019 r. remontu wykonano już termomodernizację i docieplenie piwnic oraz strychu. Duże zmiany zaszły również w pomieszczeniach, które stały się bardziej przestronne. Niespodzianką dla policjantów ma być nowa przestrzeń w piwnicy, która ma zostać zagospodarowana na profesjonalną siłownię.

Wykonawcą termomodernizacji i modernizacji budynku Komisariatu Policji w Strzegomiu jest Zakład Ogólnobudowlany MIAR-BUD Ryszard Miara, wyłoniony w przetargu ogłoszonym przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu. Środki na remont pochodzą z budżetu KWP i Unii Europejskiej.

Remont jest realizowany w ramach projektu "Policja też może być EKO - wzrost efektywności energetycznej w obiektach policji dolnośląskiej - Bolków, Strzegom, Jaworzyna Śląska", współfinansowanego z Unii Europejskiej ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu Zmniejszenie Emisyjności Gospodarki Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020".

2020-08-20 18:33 1198 policja, remont, Komisariat Policji, Strzegom

Komentarze

~Qwert

Kto odpowiada za projekty? Można poznać nazwę firm i osób?

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb