Palił się dom wielorodzinny w Rogoźnicy! [FOTO]

Chwila nieuwagi i zaprószenie ognia było prawdopodobną przyczyną pożaru budynku wielorodzinnego w Rogoźnicy. Pożar wybuchł 7 grudnia w nocy i mógł doprowadzić do tragedii. Z domu ewakuowano 11 osób.

- Informację o pożarze otrzymaliśmy o godzinie 00:30. Strażacy z OSP Rogoźnica byli pierwszym zastępem, który pojawił się po 10 minutach od zgłoszenia i ewakuował z budynku 11 osób - relacjonuje Jacek Kurczyński, oficer dyżurny Powiatowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Ogień pojawił się w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ul. Kolonijnej 6a w Rogoźnicy. Strażacy walczyli z żywiołem do godziny 1.59. Spaleniu uległ pokój o powierzchni około 10 metrów kwadratowych wraz z wyposażeniem.

Niestety nie obyło się bez ofiar. Strażacy po przeszukaniu budynku odnaleźli martwego psa. Ewakuowano także butlę z gazem propan-butan, którą trzeba było schładzać prądem zimnej wody.

Mieszkańcy po kilku godzinach wrócili do swoich domów. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia, co w toku postępowania ostatecznie wyjaśni policja.

Na miejscu akcji pracowali strażacy z OSP Rogoźnica, OSP Goczałków, OSP Mściwojów, JRG Świebodzice, JRG Jawor i PSP Świdnica, zespół ratownictwa medycznego, pogotowie energetyczne i policja.
 
2019-12-07 10:21 3497 pożar, Rogoźnica, OSP Rogoźnica, OSP Goczałków, OSP Mściwojów

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb