Strzegom w Koalicji 5 frakcji [FOTO]

Nowoczesna i efektywna gospodarka odpadami ma szansę stać się jedną z wizytówek miasta. Gmina Strzegom, jako pierwsza w województwie dolnośląskim przystąpiła do Koalicji 5 frakcji.
 
20 września na strzegomskim Rynku, włodarze gminy oficjalnie przystąpili do Koalicji 5 frakcji. W ten sposób, Strzegom ma szansę zaistnieć w świadomości Polaków jako gmina nie tylko ekologiczna, ale też nowoczesna.
 
- Cieszymy się, że Strzegom przygotowując się do przystąpienia do Koalicji 5 frakcji był niezwykle zaangażowany i aktywny w działach edukacyjnych. Dzięki współpracy z Urzędem Miejskim udało nam się przygotować edukacyjne filmy z praktycznymi wskazówkami o segregacji odpadów, w których występują także mieszkańcy miasta. Od teraz materiały filmowe Strzegomia może oglądać cała Polska i brać przykład z dolnośląskiej gminy – podkreśla Magdalena Sułek-Domańska, jedna z inicjatorek Koalicji 5 frakcji i dyrektora ds. komunikacji w ENERIS.
 
Przygotowania do wprowadzenia 5-frakcyjnego systemu gospodarki odpadami w gminie Strzegom trwały od 2018 roku.
 
- Dzięki sprawnej współpracy  z operatorem odbierającym odpady, jasnym zasadom segregacji, systemowi monitorowania odbioru odpadów i szerokiej edukacji mieszkańców, mamy szansę żyć w czystym i zadbanym otoczeniu.Teraz wszystko w rękach strzegomian, od ich codziennych zachowań zależy, czy zdołamy osiągnąć unijne poziomy odzysku odpadów i unikniemy kar za nieprzestrzeganie prawa - mówi Zbigniew Suchyta, Burmistrz Strzegomia.
 
Segregacja odpadów nie byłaby efektywna, gdyby nie skuteczny monitoring. Wprowadzenie w Strzegomiu tzw. systemu RFID pozwala gminie w sposób obiektywny i niezależny od operatora gromadzić dane na temat odbioru odpadów. To także sposób na weryfikację złożonych przez mieszkańców deklaracji dotyczących segregacji.
 
W ramach monitoringu RFID skanowane dane to wielkość pojemnika i jego identyfikator, odbierana frakcja, waga odpadów zmieszanych, adres posesji, data i godzina odbioru, a także ewentualna przyczyna nieodebrania odpadów. Zbierane dane są przetwarzane wyłącznie przez operatora systemu - firmę ENERIS Surowce oraz Urząd Miejski w Strzegomiu, a oznakowanie pojemników jest zgodne z prawem o ochronie danych osobowych (RODO).

Filmy można obejrzeć na stronie www.5frakcji.pl

2019-09-20 13:04 1677 Eneris, Koalicja 5 frakcji, segregacja odpadów, śmieci

Komentarze

~Damazy

Jak zwykle Strzegom przed szeregiem. Byle było medialnie i głośno. Wpierw nauczcie społeczeństwo, tego zabrudzonego miasta, dobrze segregować odpady na dwie i trzy frakcje, a potem się fotografujcie panowie urzędnicy

Co racja to racja Damazy. Musimy się spotkać i przy dobrym trunku wymienić poglądy. Drę ryja przed domem władzy co piątek, żeby Bürgermeister się nie wygłupiał i żeby zaprzestał tego lansu. Głupio to wygląda, kiedy czysto tylko tam, gdzie wzrok sięga i oko kamery widzi. A brud w bocznych ulicach i miejscach w których lansu nie da się robić. Damazy proponuję obrady nasze "Pod Kasztana" przenieść.

~dragon

pan Burmistrz się tylko lansuje ciągle wiesza psy na ZUKU mówi że miasto brudne to ciekawe kto je sprząta co dziennie rano chciał inną firmę odbierającą śmieci to ją ma a eneris nie odbiera śmieci jak należy brud koło pojemników syf wszędzie a panu burmistrzowi to pasuje

~Dokma

Medialnie głośno i pieprząc wiele tematów infrastrukturalnych ,po drodze do hałaśliwego lansu -burmistrzu przypisujący sobie samemu, charyzmę już dawno na plakatach wyborczych.Mania wielkości pożre kadencję waszmości!!!

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb