Tydzień Aktywności Mieszkańca Strzegomia: Pasjonaci w Centrum Aktywności Społecznej Karmel [FOTO]
Trwa Tydzień Aktywności Mieszkańca Strzegomia. We wtorkowe popołudnie 24 września korytarze Centrum Aktywności Społecznej Karmel zajęli pasjonaci. Można było spotkać 74-letniego pasjonata jazdy rowerem MTB po szlakach górskich, kolekcjonera kubków z całego świata oraz zbieraczkę rozmaitych dzwonków z różnych stron Polski, panie tworzące niesamowite obrazy z diamentowych koralików oraz malujące najprzeróżniejsze przedmioty z ceramiki.
Wielką pasją strzegomianina Józefa Wąsa są rowerowe maratony górskie, których rocznie zalicza 6 lub 7. 74-latek rowerem MTB jeździ od ośmiu lat, a na rowerze szosowym robi około 5 tys. km rocznie. Bierze również udział w zawodach organizowanych w regionie i na świecie. W 2017 roku w Nowej Zelandii wystartował w zawodach Cycle Challenge New Zealand.
Grzegorz Chmura jest posiadaczem około 140 kubków, które przywozi ze swoich podróży po świecie. Inspiracją do kolekcjonowania kubków był kącik ludzi pozytywnie zakręconych pokazywanych w Teleekspresie.
Pochodząca z Rogoźnicy Leokadia Bodnar tworzy niesamowite obrazy z diamentowych koralików. Od początku roku zrobiła 43 unikatowe dzieła, którymi obdarowała rodzinę i znajomych.
Emilia Rój kolekcjonuje dzwonki. Posiada ich 350 i mówi, że wszystkie są dokładnie policzone. Kilka lat temu kupiła dzwonek identyczny, jak ten używany do uciszania posłów w sejmie.
Pasją Elżbiety Andruszkiewicz jest hobbystyczne malowanie ceramiki. Zajmuje się tym już od 10 lat i mówi, że to zajęcie ją bardzo uspokaja. Czasem organizuje warsztaty dla dzieci.
Tydzień Aktywności Mieszkańca Strzegomia potrwa do niedzieli 29 września. Na środę 25 września zaplanowane jest spotkanie z Andrzejem Korzekwą, który opowie o minerałach pegmatytów Masywu Strzegomskiego.
Organizatorem cyklu wydarzeń jest Strzegomskie Centrum Kultury, a udział w większości z nich jest nieodpłatny.
Komentarze
Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy