.
.

Uczniowie przeciwko hejtowi w sieci!

"Hejterzy w Internecie są bardzo głośni, ale wcale nie jest ich najwięcej" - pod takim hasłem uczniowie z Zespołu Szkół w Strzegomiu promowali walkę z nienawiścią w sieci. Akcja była wyzwaniem rzuconym przez Fundację Orange.

Do wyzwania rzuconego przez Fundację Orange przystąpiły Pracownie z całej Polski, w tym funkcjonująca w Zespole Szkół w Strzegomiu. Ich zadaniem było opracowanie pomysłu na lokalną akcję lub happening zwracający uwagę na walkę z hejtem i z wykorzystaniem symbolu akcji – wielkiej pomarańczowej sznurówki.

27 listopada, uczniowie wraz z nauczycielami zorganizowali akcję, która odbywała się w dwóch przestrzeniach i połączyła kilka pokoleń. W auli Zespołu Szkół w Strzegomiu trwało przedstawienie i konkursy związane z tematyką internetowych zagrożeń dla najmłodszych - dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Strzegomiu. W przestrzeni na strzegomskich plantach odbył się happening i pokaz akrobacji dla młodzieży z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 oraz mieszkańców gminy Strzegom.

– Chcemy, aby to wydarzenie pokazało, iż Internet jest przyjaznym miejscem. To od nas zależy, w jaki sposób będziemy wykorzystywali najnowocześniejsze technologie. Ważne jest, aby od przedszkola dzieciaczki wiedziały, że należy reagować na zachowania przemocowe mówi Monika Kozłowska, lider Pracowni Orange w Strzegomiu.

Podczas happeningu uczniowie przywoływali hasła dotyczące reagowania na hejt. Na koniec, wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymali pomarańczowe sznurówki, które są symbolem akcji: #jestnaswiecej

 
2019-11-27 12:38 1530 hejt w sieci, jest nas więcej, Zespół Szkół w Strzegomiu, Fundacja Orange, Pracownia Orange, happening

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb